שתף קטע נבחר

מועצת התלמידים הארצית: ביום א' - שביתה והפגנות בתיכונים מהשעה 12:00

במחאה על החלטת ארגון המורים לחדש את העיצומים ולא לקיים מבחנים, הודיעה מועצת התלמידים והנוער הארצית על שורת צעדים בתיכונים ברחבי הארץ: "לא ייתכן שבתקופה קריטית של בגרויות החורף ניאלץ לסבול ממאבקי אגו ושררה. נרעיד את מערכת החינוך"

 

 

שוב שביתה בתיכונים? "קוראים לשר החינוך להתערב" (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
שוב שביתה בתיכונים? "קוראים לשר החינוך להתערב"(צילום: מאיר אוחיון)

פרסום ראשון. מועצת התלמידים והנוער הארצית הודיעה היום (ו') כי ביום ראשון הקרוב יושבתו הלימודים בתיכונים מהשעה 12:00, ויתקיימו הפגנות בשטחם, במחאה על החלטת ארגון המורים לחדש את העיצומים ולא לקיים מבחנים.

 

לפני כחודש, לאחר שארגון המורים השבית מדי יום את הלימודים בתיכונים ברחבי הארץ, הודיעו משרדי החינוך והאוצר והארגון כי הגיעו להסכם שכר חדש למורים, שכותרתו שכר של 8,000 שקל למורה מתחיל, והעיצומים הופסקו. אלא שבדרך לחתימה בפועל על ההסכם נתקלו הצדדים בבעיות, כאשר מרכז השלטון המקומי, שחתימתו על ההסכם מחויבת, הודיע כי אין בכוונתו לעשות זאת עד שיקבל ממשרד החינוך תוספות שכר לטובת בניית כיתות מב"ר ברחבי הארץ - תוספות שהמשרד דרש מהשלטון המקומי לשלם בעצמו.

 

בתגובה, הודיע בשבוע שערה יו"ר ארגון המורים רן ארז על חידוש העיצומים והורה שלא לקיים מבחנים. מדובר בהחלטה קריטית מפני שתלמידי התיכון נמצאים כעת בתקופת בגרויות החורף, וכמעט מדי יום מתקיימת בחינת מתכונת.

 

יובל חלביה ורן ארז: "חשופים לטלטלות שמושפעות ממצבי הרוח של יו"ר ארגון המורים" ()
יובל חלביה ורן ארז: "חשופים לטלטלות שמושפעות ממצבי הרוח של יו"ר ארגון המורים"

בימים האחרונים ניסו כל הגורמים הנוגעים בדבר לנהל שיחות על מנת שהשלטון המקומי יחתום על ההסכם וארגון המורים יחזור בו מהעיצומים. ואכן, הצדדים להבנות באופן עקרוני כאשר השלטון המקומי קיבל את תוספות התקציב שביקש במסגרת חוק ההסדרים, ומשרד החינוך התחייב שלא להשית עליו הוצאות נוספות.

 

אתמול פורום ועדי ההורים הישוביים, התלמידים והשלטון המקומי הוציאו הודעות שמבשרות על סוף הסאגה וביטול העיצומים, אלא שדקות אחר כך הודיע ארגון המורים כי העיצומים נמשכים עד לחתימה בפועל על ההסכם.

 

היום החליטו התלמידים לקחת את המושכות בידיים והודיעו, כאמור, כי הלימודים ביום ראשון יושבתו מהשעה 12:00 ויתקימו הפגנות בשטחי בתי הספר. "אין דרך אחרת להגיד את זה - כפי שזה נראה כעת, המטרה היחידה של רן ארז היא לפגוע בתלמידי ישראל", אמר יו"ר מועצת התלמידים יובל חלביה.

 

"בחודשים האחרונים אנו חשופים כולנו לטלטלות חוזרות ונשנות במערכת החינוך, אשר מושפעות באופן ישיר ממצבי הרוח השונים של מי שאמור לייצג את מורי ומורות ישראל. לא ייתכן מצב שבו בכל יום ישונו דרישותיו של יושב ראש הארגון", הוסיף. "אנו התלמידים לא מוכנים ולא יכולים להמשיך לשחק במשחקי הכוח של מר ארז עם הגופים השונים".

 

 

חלביה הוסיף כי "בימים אלו, כשאנו בעיצומה של תקופת בגרויות החורף - לא ייתכן כי דווקא בתקופה קריטית כמו זו לעתידנו, נאלץ לסבול ממאבקי אגו ושררה. הגיע הזמן שמישהו כאן ייקח את המושכות לידיו ויהיה המבוגר האחראי. אנחנו קוראים לשר החינוך להתערב באופן מיידי בסיטואציה ולשים סוף לקרב הורדת הידיים הבלתי פוסק שמתנהל כעת. אנו מודיעים באופן חד משמעי אשר אינו משתמע לשני פנים כי אם נושא זה לא ייפתר בשבוע הקרוב, נרעיד את מערכת החינוך הישראלית. רן ארז - הגזמת".

 

רן ארז אמר ל-ynet: "השלטון המקומי ואף גורם אחר לא הודיע לנו דבר בנושא. נקבעה איתנו פגישה ביום שלישי הקרוב בשעה 12:00 כדי לנסות לסיים את הסיפור ולחתום על ההסכם. אני לא יודע מה יגישו לנו לחתימה, אבל אם אכן ייחתם ההסכם ביום שלישי, העיצומים יוסרו".

 

ממרכז השלטון המקומי נמסר בתגובה: "המרכז מודיע על תמיכתו הבלתי מסויגת במועצת התלמידים הארצית והעומד בראשה יובל חלביה על החלטתם להשבית את מערכת החינוך העל יסודי ביום ראשון הקרוב במחאה על התנהלותו הקלוקלת של יו"ר ארגון המורים רן ארז".

 

"יו"ר הארגון, שמעכב את החתימה על הסכם השכר של המורים למרות התגייסותו של המרכז לשלטון למען העניין והסרת כלל החסמים, מחזיק את התלמידים כבני ערובה ומחבל בסיכויי ההצלחה שלהם וזאת רק כדי לצבור הון פוליטי ולהיבחר מחדש. מרכז השלטון המקומי רואה בחומרה התנהלות זו וקורא לארגון המורים להפסיק את העיצומים ולשוב אל ספסל הלימודים לטובת כלל תלמידי ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים