שתף קטע נבחר

לבושה בפיג'מה: פעוטה נמצאה משוטטת בלילה בפ"ת

אזרח הבחין בלילה בפעוטה כבת שנתיים בגפה ברחוב בפתח תקווה והזעיק את המשטרה. שעות לאחר מכן, לאחר שראתה את הפרסום באינטרנט, הגיעה האם למשטרה. היא סיפרה כי שתתה אלכוהול ונחקרה בחשד להזנחה

שעות לאחר שפעוטה כבת שנתיים נמצאה בגפה, כשהיא לבושה בפיג'מה, ברחוב בפתח תקווה - התייצבה הבוקר (שבת) תושבת העיר בתחנת המשטרה והודיעה כי הפעוטה שהשוטרים אספו מהרחוב היא בתה. האם הסבירה כי הבת יצאה מהבית בכוחות עצמה ומבלי שהיא הרגישה זאת, ונחקרה בחשד להזנחה.

 

הלילה בסביבות השעה 01:00 הבחין אזרח בפעוטה בת שנתיים ושמונה חודשים מסתובבת לבד ברחוב יהודה הלוי בפתח תקווה. למקום הגיעו שוטרים אשר אספו את הפעוטה.

 

הפעוטה הייתה מסודרת ולא היה נראה כי היא סובלת מהזנחה. היא לא הייתה מבוהלת, אך יחד עם זאת השוטרים לא הצליחו לתקשר איתה ולדובב אותה. השוטרים החלו לטפל בפעוטה ולדאוג לצורכיה.

 

במקביל החלו השוטרים בחיפושים אחר הורי הפעוטה ובדקו מי גר באזור שבו היא נמצאה ויש לו ילדים בגיל הזה, אך המאמצים לא נשאו פרי. שירותי הרווחה עורבו באירוע ובהמשך היא נלקחה על ידם למקלט חרום.

 

סמוך לשעה 04:30 לפנות בוקר התייצבה בתחנת המשטרה אישה, וסיפרה כי הפעוטה שנמצאה היא בתה. האם החד הורית סיפרה כי שתתה אלכוהול, ובשעה 22:00 בלילה היא ובתה הלכו לישון. בשעה 1 בלילה, לדבריה, היא התעוררה והבחינה כי בתה אינה בבית.

 

האם הוסיפה וסיפרה כי היא וחברתה יצאו לחפש את הבת, אך לא מצאו אותה ובשלב מסוים חברתה אמרה לה שיש פרסום באינטרנט על מציאת פעוטה ברחוב שבו הם מתגוררים והיא מיהרה לתחנת המשטרה. האם הוסיפה כי בתה ככל הנראה הצליחה לצאת לבד מהבית מבלי שהיא הרגישה.

 

השוטרים ביקרו בבית המשפחה ולא גילו מצב של הזנחה בבית. האם נחקרה בחשד להזנחה, ובתום חקירתה חזרה לביתה בלי בתה, שכאמור הועברה לשירותי הרווחה. במהלך החקירה התברר כי הפעוטה נמצאה על ידי האזרח ברחוב שבו היא מתגוררת, סמוך לבניין מגוריה.

 

דובר מרחב שרון במשטרה, רב-פקד זיוון פריידין, אמר: "אנו מבקשים לציין את ערנותו של האזרח. עם קבלת הקריאה אודות איתור הפעוטה פעלו שוטרי תחנת פתח תקווה לאיתור משפחתה ובמקביל לעיסוקם השוטף פתחו עבורה לב גדול ודאגו לכל מחסורה עד העברתה לשירותי הרווחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
פעוטה. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים