שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  טענות ויגדורצ'יק: שחיתות, איומים והסכמים סודיים
  חשיפה: מאמנת נבחרת ההתעמלות, שפוטרה מתפקידה, תטען בראשון על שחיתויות רבות. תגובת האיגוד: "מנסה לשרוף אותנו"

  השבוע הגורלי של ענף ההתעמלות האמנותית יפתח מחר (ראשון) בבית הדין לענייני עבודה, שם יפגשו מאמנת נבחרת ישראל אירה ויגדורצ'יק ונציגי איגוד ההתעמלות. הוא יימשך ביום שלישי עם כינוס האסיפה הכללית בהצבעה על סיום דרכו של היו"ר רזי פלד.

   

  לאחר שבחודש שעבר קיבלה ויגדורצ'יק את ההודעה על סיום תפקידה, היא פנתה לבית המשפט כדי להקפיא את המשך התהליך, או בהגדרה המשפטית ביקשה קבלת סעד יחד עם מעמד של "עובד חושף שחיתויות". במכתב בן 46 עמודים, גוללה המאמנת את אשר עברה: מספר הפעמים שבו ניסו לפטר אותה ואת כל תהליך השימוע. בין השאר טוענת גם להסכמים סודיים ואיומים על חברי הנהלה כדי שישנו את הצבעתם ויגרמו לפיטוריה.

   

  וידגורצ'יק. יום גורלי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  וידגורצ'יק. יום גורלי(צילום: אורן אהרוני)

  במכתב נאמר: "ביום 4.9.2017 נערכה הצבעה בהנהלת האיגוד בהצעת היו"ר לזמן את המבקשת לשימוע, והיא נדחתה (לא היה לה רוב). מיד לאחר הישיבה הופעלה מערכת לחצים על חברי הנהלה בגין הצבעתם. מידע בדוק החל להגיע לידי באי כוח המבקשת, על טיב האיומים המושמעים נגד חברי ההנהלה".

   

  "יש חשש לשחיתות ופגיעה בטוהר המידות באיגוד. שחיתות, לכאורה זו, מאפשרת לכפות על חברי הנהלה להצביע בעד פיטוריה של המבקשת, אחרת ייפגעו הם או המועדונים שלהם".

   

  רזי פלד. הטענות הן אליו (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  רזי פלד. הטענות הן אליו(צילום: אורן אהרוני)

   

  בנוסף לאיומים, מתגלה מה שמכונה "פרשת הדר יוסף", שבו מספר אגודות נהנות משעות אימון מכספי האיגוד. "התברר כי קיים הסכם סודי עליו חתום יו"ר האיגוד, ושלא נחשף לכל חברי ההנהלה, בין האיגוד למתקן בהדר יוסף, במסגרתו משלם האיגוד מהקופה הציבורית לטובת שעות אימון מטעמו, ואולם על שעות אלה ועל חשבון הקופה הציבורית נהנות שתי אגודות בלבד מפעילות חוגים, מאמנות ספורטאים פרטיים וכיוצ"ב - והכל לכאורה, בידיעת היו"ר באישורו, וכאשר הנהנים מהטבות אלה הם חברי וחברות ההנהלה בעלי זכות הצבעה".

   

  אם כל זה לא מספיק, מגיעה "פרשת בר שפושניקוב", חברת הנבחרת שלא דווחה על פי הטענות כספורטאית מצטיינת, אך מנגד האיגוד כן דיווח על חמש ספורטאיות שפרשו מאימון ומתחרות. "באותם ימים נדהמה המבקשת (ויגדורצ'יק) כאשר התברר לה שהאיגוד לא דיווח על הספורטאית המצטיינת באיגוד ההתעמלות בר שפושניקוב כספורטאית מצטיינת, במקביל התברר ממידע בדוק שהגיע, כי במקום לדווח על ספורטאית הנבחרת כספורטאית מצטיינת, דיווח האיגוד לכאורה דיווחים שאינם אמת, למנהל הספורט ולצה"ל, על חמש ספורטאיות שפרשו מאימון ומתחרות".

   

  ויגדורצ'יק ופלד בישיבת האיגוד (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  ויגדורצ'יק ופלד בישיבת האיגוד(צילום: אורן אהרוני)

   

  "תוך ימים ספורים קיבלה המבקשת מכתב השתקה המאיים עליה כי האיגוד יתבע אותה בגין פגיעה בשמו הטוב והשמצות, וחייב אותה להתנצל מיידית. לא חלפו ימים ספורים ויו"ר האיגוד זימן ישיבת הנהלה בה הועלה על הפרק הגעה של המבקשת לשימוע". במהלך הבקשה מצורפים גם 128 העמודים של השימוע עצמו, שנערך במשך ארבע שעות. נטען גם על איומים של פלד כלפי עורך דינה של ויגדורצ'יק, אמיר רוזנברג: "בואנה אתה בן אדם הזוי... אני לא יודע על איזה כדורים אתה חי. אתה לא יודע מי עומד מולך. זה הכול".

   

  בפניה לבית המשפט נאמר שגורל השימוע נקבע מראש: "גישתו של מר פלד לאורך השימוע העידה אלפי מונים כי מבחינתו הפור כבר נפל, כי המבקשת למעשה כבר סיימה את תפקידה וכי השימוע אינו אלא הליך למראית עין. כך למשל העיר היו"ר לרועי רוזן (עו"ד איגוד ההתעמלות): "מה אכפת לך... הם רוצים לדבר וללכת", "הם מקשקשים סתם", ואף פנה למבקשת בעודה שוטחת עמדתה באומרו "בקיצור... זו את או אני אירה, נכון?"

   

  צפו בוויגדורצ'יק מגיעה לשימוע לפני הפיטורים

  צפו בוויגדורצ'יק מגיעה לשימוע לפני הפיטורים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "ויגדורצ'יק מוכנה 'לשרוף' את האיגוד"

  מאיגוד הההתעמלות נמסר בתגובה: "לשם שמירה על תפקידה, מוכנה המבקשת ‘לשרוף’ את האיגוד, לערער את יציבות ההנהלה, לפגוע בפעילותו התקינה ולחבל בו ובפועלים מטעמו".

   

  “כל מה שמעניין את המבקשת הוא לשמור על כסאה, ותו לא. בקשת המבקשת היא בקשה קנטרנית, מניפולטיבית וחסרת תום לב. שימוש ציני במוסד החשוב של הגנה על חושפי שחיתויות, שהמרחק בינו לבין המבקשת הינו כמרחק מזרח ממערב. הבקשה משוללת כל יסוד וכוזבת".

   

  "הליך פיטוריה וההחלטה לפטרה התקבלו כדין. המבקשת פוטרה בשל אי שביעות רצון האיגוד מהתנהלותה המקצועית ומתפקודה, יחסי אנוש בלתי נסבלים, הפרת הסכם העסקה, הוצאת לשון הרע, ניסיון לפגוע באופן מכוון באיגוד, התנהלות כספית לא ראויה ולא אחראית ועוד. המבקשת אינה המאמנת היחידה בישראל ופיטוריה בוודאי לא יביאו לפירוק נבחרת ו/או פרישת מתעמלות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים