שתף קטע נבחר

הנציג הפלסטיני באו"ם: "על ישראל לשחרר את תמימי"

הפלסטינים פנו למועצת הביטחון בתביעה לשחרור עאהד תמימי: "ישראל צריכה לתת את הדין על פשעי המלחמה שלה", השגריר דנון: "במקום להפיץ שקרים מוטב שיתמקדו במיגור הטרור שהוביל לרצח רזיאל שבח ז"ל"

 

"מבקשת לחיות חיים חופשיים מכיבוש", עאהד תמימי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"מבקשת לחיות חיים חופשיים מכיבוש", עאהד תמימי(צילום: רויטרס)

הנציג הפלסטיני באו"ם, ריאד מנסור, שלח מכתב לחברות מועצת הביטחון של האו"ם בו הוא מאשים את ישראל בפשעים נגד ילדים פלסטינים וקורא לשחרורה של הנערה עאהד תמימי. "דורות שלמים של ילדים פלסטינים לא מכירים חיים אחרים מלבד החיים תחת הכיבוש שממשיך לבצע פשעים ברוטליים ונהנה מחסינות מוחלטת.

 

מבצעי מעצרים המוניים גרמו לטראומות וצילקו אלפי ילדים פלסטינים. מאז שנת 1967 כשמונה מאות אלף פלסטינים, כולל ילדים בני פחות מ-12 שנים, נחטפו ונכלאו על ידי הכוח הכובש", כתב מנסור.

 

מנסור המשיך והתייחס ישירות למשפחת אל-תמימי: משפחתה של עהאד מוכרת בזירה הבינלאומית בשל פעילותה בדרכי שלום נגד הכיבוש הישראלי ופשעיו. בנוסף לטראומות המנטליות והרגשיות שנגרמו למשפחתה, עאהד סבלה מפגיעות פיזיות כשחיילי הכיבוש ירו עליה קליעי גומי", כתב והוסיף: "המפגש האחרון של עאהד עם צבא הכיבוש אינו הראשון. ב-2015 סרטון וידאו בו היא ואימה מנסות לחלץ את אחיה בן ה-11 מחנק על ידי חיילים הפך לויראלי. עאהד, כמו כל הילדים הפלסטינים, מבקשת לחיות חיים חופשיים מכיבוש ואלימות ועל כן יש לשחררה יחד עם כל הילדים הפלסטינים העצורים בידי הכיבוש".

"ישראל צריכה לתת דין על פשעי מלחמה נגד ילדים פלסטינים", מנצור (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"ישראל צריכה לתת דין על פשעי מלחמה נגד ילדים פלסטינים", מנצור(צילום: AFP)

הנציג הפלסטיני תיאר במכתבו את הלילה בו נעצרה תמימי בידי חיילי צה"ל וציין כי נכנסו אל בית המשפחה באלימות בעת שדייריו ישנו. "הסיבה למעצרה היתה סרטון בו נראתה מתעמתת עם חיילים חמושים של הכיבוש שהוצבו על שטח משפחתה. מה שמכונה כבית משפט צבאי ישראלי, האשים אותה בחמישה סעיפים של 'תקיפה' נגד שני חיילים", ציין.

 

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, תקף את דבריו של מנסור והאשים את מנהיגי הרשות הפלסטינית בהסתה: "במקום להמשיך ולהפיץ שקרים ותעמולה אנטי ישראלית, מוטב שההנהגה הפלסטינית תתמקד במיגור הטרור וההסתה שאת תוצאותיה ראינו השבוע בפיגוע הטרור הנפשע בו נרצח רזיאל שבח".

 

דנון הוסיף: רזיאל הותיר אחריו שישה ילדים. רוצחיו וודאי יקבלו משכורת חודשית מהרשות, פרס על רצח ישראלים תמימים. אלה פניה של ההנהגה הפלסטינית ואף מכתב לא יטשטש זאת".

 

באחרונה הוגש כתב אישום לבית המשפט הצבאי ביהודה נגד תמימי בעקבות האירוע שבו תקפה קצין וחייל צה"ל. תמימי הואשמה במעורבות בחמישה אירועים נוספים שבהם תקפה את אנשי כוחות הביטחון ועודדה אחרים להשתתף בהפרות סדר.

 

כמו כן, הוגש לבית המשפט הצבאי ביהודה כתב אישום נגד נרימאן תמימי, אימה של עאהד, בגין מעורבותה באירוע התקיפה ב-15 בדצמבר, ובאירוע נוסף בו השתתפה עם בתה ב-8 בדצמבר, ובגין הסתה ברשתות החברתיות לביצוע פיגועים. עם הגשת כתב האישום ביקשה התביעה הצבאית להאריך את מעצרן של השתיים עד תום ההליכים המשפטיים בעניינן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
עאהד תמימי, הנערה שתקפה חיילי צה"ל
צילום: AFP
מומלצים