שתף קטע נבחר

זוגתו של פוליטיקאי בכיר על ארוסת הארי: "מכתימה את הדם המלכותי"

חברתו של מנהיג מפלגת ימין תקפה את כלתו לעתיד של הנסיך הארי, מייגן מרקל, בהתכתבות שנחשפה. בין הכינויים שהעניקה: "המונית" ו-"אובססיבית לענייני גזע". וגם: פעילי שמאל קיצוני מתכננים להתחפש להומלסים מחוץ לארמון בזמן החתונה

סערה בממלכה: אזרחים בבריטניה זועמים על מנהיג מפלגת הימין הקיצוני יוקיפ (מפלגת העצמאות הבריטית), הנרי בולטון, בעקבות התבטאויות גזעניות של בת זוגו כלפי ארוסתו של הנסיך הארי, מייגן מרקל.

 

אתר החדשות "דיילי מייל" דיווח הלילה (א') כי בהתכתבות בין הצעירה למכר שלה התגלה כי בת זוגו של בולטון, הדוגמנית ג'ו מארני בת ה-25, אמרה כי "האמריקנית-השחורה תכתים את הדם המלכותי". מארני הוסיפה כי היא "לעולם לא תקיים יחסי מין עם כושים כי הם מכוערים". הסערה התפרסמה ימים ספורים לאחר שנחשף כי בולטון יעמוד לדיון בכנסייה בשל יחסיו עם הדוגמנית.

הדוגמנית ג'ו מארני בחולצה עם פניה של המלכה (צילום: טוויטר)
הדוגמנית ג'ו מארני בחולצה עם פניה של המלכה(צילום: טוויטר)

בולטון, קצין לשעבר, עזב את אשתו ואם ילדיו עבור הדוגמנית הצעירה שהכיר בשבועות האחרונים. יו"ר המפלגה פול אוקדן אמר כי הוא מבין את זעמם של תומכי המפלגה בעקבות המקרה. בהודעות ששלחה תיארה את השחקנית שתהפוך בקרוב לנסיכה "מנקה", "חולת שוויון מגדרי עם אובססיה לענייני גזע" ו"המונית".

 

"תכתים את הדם המלכותי". מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום: MCT) (צילום: MCT)
"תכתים את הדם המלכותי". מייגן מרקל והנסיך הארי(צילום: MCT)

כעסה של מארני הופנה גם כלפי המיעוטים בממלכה, שלדבריה "סוללים את דרכם באיטיות לעבר ראש ממשלה מוסלמי ומלך שחור". כשמכרה שאל אותה על עמדתה כלפי אנשים ממוצא אפריקני ענתה: "זה לא הקטע שלי. הם מכוערים לטעמי".

 

בת זוגו של הפוליטיקאי הבכיר תקפה את מדיניות ההגירה של המדינה וקבעה כי "יש לנו בעיה של מהגרים. כאן זה בריטניה ולא אפריקה". כשהואשמה בגזענות אמרה מארני "אז מה? לא לרצות שתרבויות אחרות יפלשו לשלך זה לא אומר שאני שונאת אותם".

 

עם פרסום דבריה נאלצה מארני להתנצל ותירצה כי דבריה הוצאו מהקשרם. בהצהרה שפרסמה כתבה: "אני מתנצלת על השפה שבחרתי להשתמש בה. העמדות שהבעתי היו מתריסות בכוונה כדי להוכיח נקודה, והן הוצאו מהקשרן". מארני הוסיפה כי היא מבינה את עוצמת הפגיעה של אזרחים שנחשפו לדבריה. בולטון דחה את ההאשמות על בגידה באשתו, וטען כי הכיר את הדוגמנית לאחר שנישואיו עלו על שרטון. עוד הוסיף כי הוא ומארני יעברו את הסערה מחוזקים כבני זוג.

 

"לא התכוונתי לפגוע ואני מתנצלת בפני כל אחד שנפגע מהודעותיי שציערו את הציבור, חברי המפלגה, חבריי ומשפחתי. אני יודעת שאכזבתי אותם". היו"ר אוקדן ציין כי עם פרסום הדברים הוחלט להשעות את מארני מחברותה במפלגה בזמן שאנשיו חוקרים את הדברים. "יוקיפ מעולם ולעולם לא תסלח על גזענות". בולטון מתעקש כי הוא אינו מתכוון להתפטר מתפקידו וכי הוא משוכנע שהחלפת ההנהגה במפלגה תגרום להתמוטטותה.

מחאה גם נגד המלכה אליזבת (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מחאה גם נגד המלכה אליזבת(צילום: EPA)

ובמקביל, פעילי שמאל קיצוני שחרטו על דגלם את ההתנגדות לבית המלוכה, מתכננים להפגין ביום חתונתם של הארי ומייגן תוך כדי שהם יתחזו למחוסרי בית. אלפי בני אדם שנחשפו להפגנה בפייסבוק צפויים להשתתף בהפגנות מחוץ לארמון וינזדור.

המארגנים קוראים למפגינים לפרוס שקי שינה בלילה שלפני החתונה במחאה על עושרם של בני משפחת המלוכה.

 

בינתיים ברשתות החברתיות מופצות תמונות שבהן נכתב "שיז****ו בני המלוכה", ותמונות של המלכה עם הכיתוב "יש לי 20 בתים", לצד ביקורת על ביקורה במבנה המגורים שנשרף לפני כמה חודשים. לדברי אחד המארגנים, המחאה תיערך בתגובה לאחד מאנשי הארמון שקרא למשטרה "לנקות את ההומלסים מהרחובות לקראת החתונה". המארגנים לא פסחו גם על ילדיהם של הנסיך וויליאם והנסיכה קייט, וכתבו על תמונתם של ג'ורג' ושרלוט "עלוקות שנלקחו מאופרת סבון". 

 

לפנייה לכתב/ת
צילום: Gettyimages
מייגן מרקל
צילום: Gettyimages
מומלצים