שתף קטע נבחר

הקרב במרצ מתחמם: גם אבי בוסקילה מ"שלום עכשיו" מתמודד

מנכ"ל "שלום עכשיו", שהתפטר מתפקידו בטרם הכריז על המהלך, אמר כי יגיש את מועמדותו לראשות המפלגה בבחירות שייערכו ב-22 במרס. "ויתרנו על המדינה - והגיע הזמן להילחם עליה", כתב בפוסט בפייסבוק

 

אבי בוסקילה (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
אבי בוסקילה(צילום: טל שחר)

אחרי תמר זנדברג - שם נוסף ברשימת המועמדים לראשות מרצ: אחרי שהצליחה יו"ר המפלגה זהבה גלאון לקדם את יוזמת הפריירמיז הפתוחים חרף התנגדות חלק מחברי סיעתה - נרשמה השבוע במרצ התעוררות נוספת. ח"כ תמר זנדברג הייתה הראשונה מבין המועמדים החדשים להצהיר שתתמודד על ראשות המפלגה מול המועמדים הוותיקים זהבה גלאון ואילן גילאון - והיום (א') הודיע מנכ"ל "שלום עכשיו", אבי בוסקילה, כי יתמודד גם הוא על ראשות המפלגה. זמן קצר לפני ההתמודדות הודיע בוסקילה כי הוא מתפטר מתפקידו ב"שלום עכשיו".

 

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב בוסקילה: "אני בן 42. עברתי לא מעט בחיים ודבר אחד למדתי: כדי לפרוץ דרך, לפרק חסמים ולהפיל חומות של דעות קדומות ולנצח - צריך לא רק להגיב למציאות, אלא להוביל אותה, לנהל אותה, ובעיקר - ליצור אותה.

 

"אנחנו במרצ יכולים - וזו גם חובתנו במיוחד עכשיו - לקחת את המושכות, לנצח את הלאומנות ולייצר מציאות דמוקרטית חזקה למדינת ישראל". בדבריו מתח בוסקילה ביקורת מרומזת על ההנהגה הנוכחית ואמר כי "מרצ היא מפלגה אדירה, אבל אנחנו מתנהלים כבר הרבה זמן כמו ספינה חלודה שלא נגעה במים. אנחנו תקועים בחול במקום לדחוף את עצמנו למים.  

 

הפוסט שפרסם בוסקילה בפייסבוק ()
הפוסט שפרסם בוסקילה בפייסבוק

"יותר מדי זמן אנחנו מדברים ומייצרים שיח שמייצר עוד ועוד שיח, אבל לא מחוללים שינוי במציאות. הגיע הזמן להיות מעשיים, מחוברים, אמיתיים, חזקים. אף אחד לא גנב את המדינה, זה אנחנו שוויתרנו עליה בלי לשים לב. והגיע הזמן להילחם עליה כמו שהיא ראויה שנילחם עליה".

 

"כן, אני ציוני. ומרצ ציונית", המשיך בוסקילה. "זה בנט והבית היהודי שלא ציוניים. כי הציונות שלנו היא לא לאומנית, גזענית ואלימה. הציונות שלנו היא לא קנאית, אמונית ומשיחית. לא שבטית ולא פלגנית, לא שונאת ערבים ולא דורשת מהם להיות כנועים וציונים. הציונות שלנו היא המשכו של חזון ענק".

 

הוא הוסיף: "זו ציונות מפוכחת, דמוקרטית, חזקה ואמיצה. ציונות שמכירה בטעויות העבר ולומדת מהן, שזוכרת היטב את ההיסטוריה אבל לא משכתבת אותה ולא מתבוססת בתוכה, אלא לומדת ומתחזקת מתוכה. ציונות שלא מבדלת, אלא מאחדת, לא מתקרבנת ולא מקרבנת, ולא הופכת לאום אחד לעליון על האחר. וזו הציונות של מרצ. ושלי".

 

"נוביל ל-10 מנדטים". ח"כ תמר זנדברג (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
"נוביל ל-10 מנדטים". ח"כ תמר זנדברג(צילום: עמית שאבי)

זנדברג: "אוביל את מרצ ל-10 מנדטים"

בשבוע שעבר הכריזה ח"כ תמר זנדברג כי תתמודד גם היא על ראשות המפלגה בבחירות שייערכו ב-22 במרס. "החלטתי להתמודד על מנת להרים את המפלגה ואת השמאל הישראלי מהקומה השפופה שהם נקלעו אליה", אמרה זנדברג והוסיפה: "הגיע הזמן לומר את הדברים בצורה הכי ברורה: מרצ צריכה התחלה חדשה, צריכה רוח חדשה וצריכה הנהגה חדשה".

 

כזכור, בתחילת השבוע שעבר אישרה ועידת מרצ לקיים פריימריז לראשות המפלגה ולרשימת הכנסת. יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, הביעה סיפוק מההחלטה ש"תאפשר לשחקנים חדשים להצטרף לשורות השמאל", לדבריה. גלאון הוסיפה כי "מדובר בציון דרך היסטורי למפלגה".

 

"לאחר שנים רבות, בהן הימין חובט שוב ושוב בשמאל, אנחנו מצויים בצומת של הזדמנויות", הבהירה זנדברג, שמכהנת כחברת כנסת משנת 2013. "הימין ממאיס את עצמו, נתניהו כורה מדי יום שפל חדש, והציבור כבר לא יודע לאן להוליך את הבושה שהקואליציה הזאת ממיטה עלינו. הגיע הזמן שנרים את הראש ונשיב מלחמה שערה. הגיע הזמן להחזיר את ההתלהבות ושמחת החיים למחנה. הגיע הזמן להוביל את מרצ ל-10 מנדטים והגיע הזמן שניקח חלק בהנהגת המדינה ונשיב אותה למסלול". ".

  

בפריימריז תתמודד זנדברג מול היו"ר המכהנת גלאון ויו"ר סיעת מרצ, אילן גלאון. "אני מעריכה ואוהבת את זהבה גלאון ואילן גילאון, ומעריצה את מה שהם עשו בשביל מרצ ובשביל מדינת ישראל לאורך השנים הארוכות שלהם במפלגה, אבל הגיע הזמן להמשיך הלאה. מרצ צריכה הנהגה חדשה על מנת שלא נמצא עצמנו שוב מתחננים על חיינו רגע לפני הבחירות", אמרה זנדברג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
יתמודד על ראשות מרצ. בוסקילה
צילום: טל שחר
מומלצים