שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "מאז שהבן נרצח הבריאות שלו הלכה": שלמה זקוק לכליה
  מאז ששכל את בנו אופיר בפיגוע בנמל אשדוד, איבד שלמה דמרי את הרצון לחיות. בריאותו הלכה והידרדרה עד שכליותיו כמעט פסקו כליל מלתפקד - ורק השתלת כליה דחופה תציל את חייו

  אסון רודף אסון במשפחת דמרי: לאחר שבנו אופיר נרצח בפיגוע בנמל אשדוד, מצבו הרפואי של שלמה הלך והידרדר, עד שכליותיו פסקו מלתפקד. כיום הוא מטופל ארבע פעמים בשבוע בטיפולי דיאליזה, והרופאים פסקו כי הוא בסכנת חיים וזקוק להשתלת כליה דחופה.

   

  בשנת 2004 הגיעה הבשורה המרה: אופיר דמרי, בנם של רחל ושלמה, נרצח בפיגוע בנמל אשדוד, שבו נרצחו 10 בני אדם ו-13 נפצעו. אופיר היה בן 32 בלבד, אב טרי לשני תינוקות. "כלתי סיפרה לי שהיה פיגוע בנמל", משחזרת רחל את אותו יום נורא, "היא אמרה לי – אל תהיי היסטרית, הנמל עצום בגודלו. אבל אני נלחצתי, והתחלתי להתקשר אליו. גם בעלי אמר לי לא לדאוג, אבל הלחץ הלך וגבר. בשעה עשר בלילה דפקו בדלת, והבנתי שעומדים להודיע את הנורא מכל. מאותו הרגע, נהרסו חיינו".

   

  מקווים שמישהו ייתן להם קצת אור. שלמה דמרי עם תמונת בנו אופיר ז"ל ()
  מקווים שמישהו ייתן להם קצת אור. שלמה דמרי עם תמונת בנו אופיר ז"ל
   

  זמן קצר לאחר האירוע לקו רחל ושלמה בסוכרת, מחלה שהלכה והסתבכה עד כדי קריסתן המוחלטת של שתי כליותיו של שלמה. הוא החל לעבור טיפולי דיאליזה, תחילה פעמיים בשבוע, בהמשך הועלו לשלוש פעמים ולאחרונה מצבו המשיך להחמיר עד כדי ארבעה טיפולים בשבוע.

   

  עוד כתבות:

  נדיבות מושלמת: 6 אנשים תרמו כליה לאדם זר

  "אלוהים ברא שתי כליות: אחת בשביל לתרום"

  אחוות חיילים: תרם כליה לחברו והציל את חייו

   

  "הוא נכנס לייאוש", מספרת רחל, "ואמר לא פעם שנמאס לו לחיות. אני מנסה להיות חזקה בשבילו ולא להתמוטט, אבל צריך לראות אותו כשהוא חוזר מהטיפולים, כולו תשוש, נזרק כמו סמרטוט, בעייפות מוחלטת מבוקר עד לילה. אלה לא חיים, והייאוש כבד מנשוא".

   

  חותמים עכשיו: לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן 

   

  "מאז האובדן - הגוף נשבר"

  "היינו אנשים שמחים לפני האסון שנחת עלינו", מספר שלמה, "אבל מאז שאיבדנו את אופיר, הגוף שלנו נשבר. אנחנו עוברים ארבע עשרה שנים של סיוט, נפשי וגופני, שלא נגמר. זה לא קל לאבד בן, ולא קל כשהגוף בוגד בנו ואנחנו קמלים".

   

  "40 שנים עבדתי בנמל, הייתי בריא כמו שור, והגעתי למצב שבו אין לי שום תקווה", אומר שלמה בדמעות, "לא מגיע לאף אחד לסיים את חייו בעינוי ובסבל יומיומי. איבדתי את הכוחות לחיות כך".

   

  "הסיוט הכי גדול שלנו הוא בחגים", אומרת רחל, "המשפחה כולה והנכדים האהובים פה, אבל אופיר איננו. התמונות שלו תלויות על הקיר, אבל הן לא מחזירות אותו לחיים. ועכשיו אני מרגישה שאני הולכת ומאבדת גם את שלמה. אנחנו מקווים שמישהו עם נשמה ייתן לנו קצת אור, יתרום לשלמה כליה ויאפשר לנו להמשיך לחיות".

   

  בעלי סוג O המעוניינים לעבור בדיקת התאמה לתרומת כליה עבור שלמה, יכולים ליצור קשר עם רחל בטלפון 052-2748232 לתיאום בדיקה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים