שתף קטע נבחר

תושב ביתר עילית נאשם במאות מעשי אונס בשתי נערות

העבירות שבהן הוא נאשם בוצעו לפני יותר מעשור: הוא אנס ילדה כבת 11 במשך חמש שנים, ובמשך שנתיים אנס נערה בת 14 ששמרה על ילדיו

במשך חמש שנים אנס מיכאל שרביט (40) מביתר עילית ילדה שאותה הכיר עת מלאו לה 11, ובהמשך אנס במשך שנתיים נערה בת 14. כך על פי כתב אישום שהוגש היום (ב') לבית המשפט המחוזי בירושלים. הוא נאשם במאות עבירות אונס, מעשי סדום, ועשרות עבירות של מעשים מגונים בשתיים.

 

אשתו נמצאת במעצר בית נוכח החשד למעורבותה בחלק מהעבירות - היא זו שהכירה לו את אחת המתלוננות עוד לפני שנישאה לו, ואף שידלה אותה להיענות להוראותיו של שרביט.

 

ל' נאלצה לעזוב את ביתה כשהייתה בת 10, בשנת 2003, וכשנה לאחר מכן פגש בה שרביט. על פי האישום, עד שנת 2007 אנס אותה, לעתים בשידול של צעירה אחרת. עבירות המין חזרו על עצמן תוך ששרביט מנצל את מצבה, את נסיבות חייה ואת גילה הצעיר. הוא יצר דפוס של כפיית רצונותיו המיניים. הוא נהג לומר לב שלא תספר דבר על מעשיו ולהפחידה כי ביכולתו לעקוב אחריה באמצעות קשרים שיש לו וכי הוא מכיר אנשים שעובדים בשב"כ ויודעים להעלים אנשים.

 

ח', המתלוננת השנייה, ילידת 1989, הייתה הבייביסיטר של ילדיו כשהייתה כבת 14, ונהגה להגיע לביתו של שרביט לצורך זה. הוא פגע בה מינית במשך שנתיים - כך על פי האישום.

 

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. עו"ד יהודה שושן המייצג את שרביט מסר בתגובה: "כפי שטענתי במקרה של דוד הריסון, שהמתלוננת ככל הנראה בעלת אינטרס להפללת הלקוח שלי ואכן בסופו של יום הפרקליטות חזרה בה מכתב האישום והוא זוכה, כך גם במקרה הנ"ל. מרשי מכחיש בתוקף את האירועים שנעשו לדברי המתלוננת לפני יותאר מ-10 שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
(אילוסטרציה)
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים