שתף קטע נבחר

תם עוד משבר: יקודם חוק חזקת הגיל הרך

הבית היהודי הודיע על ביטול הדיונים בוועדת שרים לחקיקה בעקבות סירובו של ח"כ יואב קיש, שביקש לקדם את חוק חזקת הגיל הרך, לקדם את חוק אוניברסיטת אריאל. קיש הגיע לסיכום עם ח"כ מועלם-רפאלי וחוק חזקת הגיל הרך יעלה בשבוע הבא להצבעה בכנסת

 

יש הסכמות. חברי הכנסת מועלם וקיש (צילום: יואב דודקביץ, אלכס קולומויסקי) (צילום: יואב דודקביץ, אלכס קולומויסקי)
יש הסכמות. חברי הכנסת מועלם וקיש(צילום: יואב דודקביץ, אלכס קולומויסקי)

תם המשבר בין חברי הכנסת של הבית היהודי והליכוד סביב חוק חזקת הגיל הרך: חבר הכנסת יואב קיש (ליכוד) וחברת הכנסת שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) הגיעו הלילה (ג') להבנות שיאפשרו את קידום החוק לקריאה ראשונה.

 

על פי ההבנות שהושגו, בהצעת החוק ייכתב "פעוט" במקום "ילד" בכל הנוגע למשמורת. בנוסף, גיל המשמורת המשותפת להורים ייקבע בין שנה לשלוש שנים בשיקול דעת בתי המשפט במקום משמורת אוטומטית לאם. החוק יעלה לקריאה ראשונה ביום שני במליאת הכנסת ובכך למעשה תם המשבר שיאפשר את כינוס ועדת השרים לחקיקה והמשך החקיקה התקועה.

 

בסוף השבוע האחרון הודיעה שרת המשפטים איילת שקד, שמשמשת כראש ועדת השרים לחקיקה, כי הוועדה לא תכונס במחאה על כך שהליכוד וקיש תוקעים את חוק אוניברסיטת אריאל, שבמסגרתו כל המוסדות האקדמיים ביהודה ושומרון יוכפפו למועצה להשכלה גבוהה.

 

החוק, שמקדמת ח"כ מועלם והפך לאחד מהחוקים החשובים ביותר לבית היהודי, תקוע בשל סירובו של יו"ר ועדת הכנסת, יואב קיש (ליכוד), להעבירו. קיש עשה זאת בשל היעדר הסכמות על חוק חזקת הגיל הרך - שמועלם סירבה לתמוך בו.

 

קיש ביקש לבטל בחקיקה את חזקת הגיל הרך, שלפיה במקרה שהורים נפרדים או מתגרשים יועבר הילד באופן אוטומטי לחזקת אמו. הצעת החוק שהוא ביקש לקדם מציעה להעניק להורים משמורת משותפת מהיום הראשון, אולם בשל סירוב גורף של רוב סיעות הקואליציה, התגמש קיש וביקש להעמיד את חזקת הגיל הרך על גיל שנתיים.

 

היה סיכום עם יו"ר הקואליציה דאז דוד ביטן, שהפשרה תהיה בגיל שנתיים על מנת להעביר את החוק בקריאה טרומית ושגיל החזקה יקבע בוועדות בהמלצת גורמי המקצוע. גיל שנתיים היה רק לצורך פרלמנטרי ולכן מועלם התנגדה לעמדה של קיש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי
חברי הכנסת מועלם וקיש
צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי
מומלצים