שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תעלומה בעין חרוד: מי גנב ראש של סוס מהמוזיאון?

  יצירה של האומנית תמר גטר המציגה טביעת רגל ואיור של ראש סוס, נגנבה מהמשכן לאמנות בעין חרוד. פרטים הועברו למשטרה אך מהמוזיאון נמסר: "אם העבודה תחזור ללא פגע, לא ייפתחו הליכים משפטיים נגד הגנב"

  יצירה נגנבה מהמשכן לאמנות עין חרוד: יצירתה של האומנית תמר גטר נגנבה מהמוזיאון לאחר הפתיחה החגיגית של התערוכה. היצירה, "הליוטרופיון סדרה 53" היא חלק מזוג יצירות משלימות ומסדרה של מאות רישומים.

   

   

  היצירה הגנובה מימין (מתוך עמוד הפייסבוק של משכן לאמנות עין חרוד)
  היצירה הגנובה מימין (מתוך עמוד הפייסבוק של משכן לאמנות עין חרוד)

  יניב שפירא, האוצר הראשי של המוזיאון, סיפר ל-ynet על האירוע: "הפתיחה החגיגית הייתה בשבת, הגיעו המון אנשים ולמחרת גילינו כי חסר רישום אחד, מה שפוגע בסדרה כולה". לדברי שפירא הגניבה היא כפולה, מצד אחד היא פוגעת בתערוכה ובמבנה שלה משום שהיא מורכבת ממאות רישומים על נייר לצד ציורים מונומנטליים שמשולבים יחד. מצד שני הגניבה פוגעת בערכיו ומהותו של המוזיאון, כמקום שמתנהלת בו פעילות אומנותית וקהילתית ענפה.

   

   

  מתוך התערוכה "הליוטרופיון" (מתוך עמוד הפייסבוק של משכן לאמנות עין חרוד) (מתוך עמוד הפייסבוק של משכן לאמנות עין חרוד)
  מתוך התערוכה "הליוטרופיון"(מתוך עמוד הפייסבוק של משכן לאמנות עין חרוד)

  "המוזיאון הוא מקום קדוש" אומר שפירא, ומוסיף שמעולם לא נגנבה ממנו יצירה. מוזיאון עין חרוד מרושת במצלמות, ופרטים לגבי האירוע הועברו למשטרה, לצד פרסום בכל המוסדות והגלריות בארץ ובעמוד הפייסבוק של המוזיאון. כמו כן, המשכן לאמנות עין חרוד מבקש להדגיש כי אם העבודה תחזור ללא פגע, לא ייפתחו הליכים משפטיים נגד הגנב.

   

  "אנחנו רוצים להאמין שמי שחמד את העבודה עשה זאת מאהבת האומנות" אמר שפירא והסביר כי ביצירה המתארת בהמה על הגב, אין אלמנטים פוליטים והיא לא תהפוך את הגנב לעשיר, לכן נראה כי מטרת הגניבה היא פגיעה אנושה בתערוכה, באומנות, במוזיאון ובכל מבקריו.

   (תמר גטר בעבודה על הליוטרופיון (קטע)) (תמר גטר בעבודה על הליוטרופיון (קטע))
  (תמר גטר בעבודה על הליוטרופיון (קטע))

  תמר גטר היא אומנית, ציירת וסופרת, בעברה למדה אצל רפי לביא וכיום היא מלמדת בבצלאל. תערוכתה הנוכחית נקראית "הליוטרופיון" (שמשמעותו הפונה אל השמש), במסגרתה היא מציגה סדרת רישומים המתארת את גלגול הרפיה של סוס על גבו, כמייצג אירוע שנמשך שניות אחדות ותוכנו עונג. גטר יצרה את הרישומים במשך שנתיים. התערוכה פתוחה לציבור עד לחודש מרץ.

   

   (צילום: אלעד שריג) (צילום: אלעד שריג)
  (צילום: אלעד שריג)

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך עמוד הפייסבוק של משכן לאמנות עין חרוד
  יצירה של תמר גטר שנגנבה מהמשכן לאמנות עין חרוד
  מתוך עמוד הפייסבוק של משכן לאמנות עין חרוד
  לאתר ההטבות
  מומלצים