שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שימוש חדש לרכב ישן

  המינוס חונק? האובליגו סחוט? נצלו את ההון הנשחק של הרכב הפרטי שלכם כדי לכסות חובות ולהצטייד ברכב חדש

   

  בשיתוף ynet רכב חדש

   

  משקי הבית בישראל מצויים בחובות. לפי הלמ"ס, 80% ממשקי הבית בישראל נמצאים באובדרפט. הבעיה שנוצרת כתוצאה מכך היא כמובן ניצול מקורות האשראי ברבים ממשקי הבית בישראל. כלומר, לא ניתן יותר לקחת הלוואות, בטח שלא כדי לרכוש מכונית חדשה. הפתרון בו בוחרות משפחות במספרים הולכים וגדלים הוא מסלול "עוקף מימון", כלומר מסלול שאינו דורש שבירה של קופת החיסכון ופגיעה בהון המשפחתי.

   

   (צילום: ליהי קרופניק) (צילום: ליהי קרופניק)
  (צילום: ליהי קרופניק)

   

  כיצד עושים זאת? מוכרים את המכונית המשומשת ועוברים למסלול ליסינג פרטי תפעולי. כך זה עובד: המכונית המשומשת שווה סכום מסוים, בדרך כלל כמה עשרות אלפי שקלים. כלומר בין 30 ל-80 אלף שקלים אם מדובר ברכב מהשנים האחרונות. ועם זאת, מדובר במכונית שכבר נסעה, שדורשת תחזוקה, כלומר מכונית ש"שותה" מאתנו עוד תקציבים. מה שניתן לעשות זה למכור את המכונית המשומשת ולעבור למסלול ליסינג פרטי תפעולי.

   

  בשונה ממסלול רגיל של בעלות על רכב, במסלול ליסינג פרטי תפעולי ניתן להשתמש במקדמה נמוכה בהרבה ממחיר המכירה של המכונית, למשל כעשרת אלפים שקלים, ולפרוס את יתרת התשלום לתשלומים חודשיים נוחים וקבועים - ללא הפתעות.

   

  המשמעות היא שהכסף הפנוי חוזר אל משק הבית ומצמצם את גובה החוב שבבנק. היתרונות רבים והחשוב בהם הוא קבלה של מכונית חדשה, כזו שהיא בטוחה יותר מן המכונית הישנה, חסכונית יותר בדלק ומציעה למשפחה יותר אמינות ויותר אפשרויות ומגוון לשדרוג. ויותר מכך: מדובר במכונית בליסינג פרטי תפעולי, כלומר בניגוד למכונית רגילה שדורשת תשלומים על טיפולים ותחזוקה, המכונית בליסינג פרטי תפעולי מטופלת על ידי חברת הליסינג, אשר אחראית על התקלות והתחזוקה השוטפת.

   

  בנוסף, בניגוד למכונית הקודמת שצריך היה לבטח אצל סוכן ביטוח, מי שיבחר במכונית בליסינג פרטי תפעולי יכול גם לבטח את המכונית במחירים מוזלים. מחירים הנובעים מכוח הקניה שיש לחברת ליסינג גדולה מול חברות הביטוח - דבר שלקוח פרטי לעולם לא יוכל לקבל בעסקת ביטוח בודדת.

   

  בקיצור: לא רק שמדובר בחיסכון שמצמצם את גובה החוב של משק הבית ומסייע לצאת מן המינוס. מדובר גם בחיסכון עתידי על-ידי הקטנת ההוצאות השוטפות - זה מצמצם את עלויות התחזוקה החודשית תוך התאמה מרבית לרמת השימוש ברכב. בהתחשב בעובדה שכיום הרגלים צרכניים הולכים ומשתנים והציבור נעשה יותר ערני ויותר מודע לגודל חוב משק הבית הממוצע, החזקת מכונית שמגדילה את החוב הביתי כבר אינה הגיונית, במיוחד לנוכח היתרונות הגלומים בליסינג פרטי תפעולי.

   

  הצעות לרכב חדש וליסינג

   

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים