שתף קטע נבחר

לראשונה: אישה תעמוד בראש טייסת תעופה

מפקד חיל האוויר מינה את רס"ן ט', טייסת תובלה בהכשרתה ואם ל-2, לתפקיד מפקדת טייסת תעופה בבסיס חצור. רס"ן מ', בקרית טיסה מוטסת, מונתה לפקד על יחידת השליטה במטה המבצעי

רב-סרן ט' (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
רב-סרן ט'(צילום: דובר צה"ל)

היסטוריה בחיל האוויר. מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מינה היום (ג') את רב-סרן ט' לתפקיד מפקדת טייסת תעופה. היא תועלה לדרגת סגן אלוף ותהיה הקצינה הראשונה בתפקיד ובדרגה זו. ט' הינה טייסת תובלה בהכשרתה ובתפקידה החדש תהיה מפקדת הטייסת שאחראית על ריכוז הפעילות המבצעית בבסיס חצור, שבו היא משרתת.

 

סגן אלוף ט', בת 35 ממרכז הארץ, נשואה לקצין מחיל האוויר ואם לשתיים, לא תהיה רק האישה הראשונה בתפקיד, אלא הראשונה שמסיימת קורס טיס ומגיעה לדרגת סגן אלוף במהלך שירותה הצבאי. היא הטיסה לאורך הקריירה שלה מטוסי תובלה ומודיעין דוגמת צופית וחופית, ותפקד על טייסת התעופה בבסיס חצור.

מטוס F-16 בבסיס חיל האוויר. תהיה אחראית על ריכוז הפעילות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מטוס F-16 בבסיס חיל האוויר. תהיה אחראית על ריכוז הפעילות(צילום: AFP)

היא תצטרף לשתי טייסות אחרות ששברו תקרות זכוכית בעצמן בשנה האחרונה: הנווטת שמונתה להיות סגנית ראשונה של מפקד טייסת קרב וטייסת התובלה שנמצאת בימים אלה, באופן תקדימי, כחניכה בקורס מפקדי טייסות.

 

ברוב המקרים על טייסות תעופה, המקבילות לטייסות מינהלה ותחזוקה, מפקדים טייסים, והיא מקבילה למחלקה המבצעים באוגדה או בחטיבה. טייסת התעופה מרכזת את הפעילות המבצעית של יחידות הבסיס, מנהלת את שגרת הגיחות ומפקחת על השליטה וההגנה במרחב עליו אחראי הבסיס.

רב-סרן מ' (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
רב-סרן מ'(צילום: דובר צה"ל)

בנוסף מפקד חיל האוויר מינה היום את רב-סרן מ', בקרית טיסה מוטסת במקצועה, לפקד על יחידת השליטה במטה המבצעי. מ' תועלה לדרגת סגן-אלוף ותהיה הבקרית הראשונה שתועלה לדרגה זו.

 

לפני כחודשיים הודיע האלוף נורקין על מינוי של טייסת לתפקיד סגנית מפקד טייסת במערך מטוסי הקרב. הקצינה, נווטת במטוסי F-15, תשרת בטייסת "חוד החנית" בבסיס תל-נוף ותהיה הקצינה הראשונה שתשרת בתפקיד הבכיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
F-16 בבסיס חיל האוויר, ארכיון
צילום: דובר צה"ל
מומלצים