שתף קטע נבחר

אחוות לוחמים: הקב"ט הישראלי נאבק להציל את חיי המאבטח הסנגלי

מאדו, מאבטח בשגרירות ישראל בסנגל זה 10 שנים, חלה בסרטן הכבד. הקב"ט, רועי רוזנברג, השיק קמפיין גיוס המונים להצלתו, ורתם את כל עובדי השגרירות לממן ניתוח שעשוי להציל את חייו: "זה עובד חלומי, הפעם היחידה שראיתי אותו כועס הייתה כשעובד אחר אמר משהו נגד השגרירות"

 

 

הקב"ט רוזנברג עם אשתו של מאדו ושלושת ילדיהם ()
הקב"ט רוזנברג עם אשתו של מאדו ושלושת ילדיהם

מצילים את מאדו: קצין הביטחון של שגרירות ישראל בסנגל, רועי רוזנברג, ושאר עובדי השגרירות, התגייסו באחרונה כדי להציל את חייו של מאבטח מקומי נאמן שלקה בסרטן הכבד ונשקפת סכנה לחייו. המאבטח, מאדו שמו, הוטס לצרפת וממתין לניתוח שעשוי להציל אותו.

 

מעוניינים לסייע בהצלת מאדו? - לחצו כאן

 

מאדו, איש אבטחה מוסלמי שעובד בשגרירות זה 10 שנים, הצליח להיכנס ללבם של כל עובדי הנציגות הישראלית. הקב"ט רוזנברג שמע על המחלה של המאבטח והחליט להירתם להצלתו. "קיבלתי לפני חודש אגרוף בבטן", כתב רוזנברג בפוסט בפייסבוק. "עובד שלי, מאדו, התלונן על כאבים בבטן. 'לך לרופא' אמרתי - כאילו מדובר בקלקול קיבה או משהו כזה. אחרי כשלוש שעות חזר אדם אחר, מצאו לו גידול בכבד. 'הרוצח השקט' הכה שוב".

 

סרטן הכבד הוא גורם התמותה השלישי בקרב גברים בסנגל. בהתערבות אישית של רוזנברג ושל השגריר פול הרשון, עבר מאדו בדיקת MRI בבית החולים היחיד במדינה שבו ניתן לבצע את הבדיקה. הרופאים קבעו כי על מאדו לעבור מיד ניתוח להסרת הגידול, אחרת ימות. רוזנברג השיק קמפיין גיוס המונים על מנת לאסוף 21 אלף אירו למימון הניתוח בפריז. הפוסט של הקב"ט ריגש עובדים במשרד החוץ בירושלים ודיפלומטים ישראלים מרחבי העולם, שתרמו מכיסם הפרטי למען המשימה.

מאדו וילדיו ()
מאדו וילדיו

"מאדו, לאחר 10 שנים בשגרירות, מבצע את עבודתו בכל יום באותה רמת מסירות, דייקנות ומקצועיות", כתב רוזנברג. "מעבר לכך, הוא גם מתאפיין בנתינה והתנדבות אינסופית. נכון וראשון תמיד לכל משימה או עזרה לזולת. לעולם לא מבקש תמורה עבור העזרה שנותן, והכול בשקט, בענווה ועם חיוך מבויש. עובד חלומי. הפעם היחידה שראיתי אותו כועס זה הייתה כשעובד אחר אמר משהו נגד השגרירות".

 

לפני ארבע שנים איבד מאדו את בתו הבכורה, שהלכה לעולמה בגיל 4 בגלל גידול בראשה. מאז הוא ממשיך לפרנס את אשתו ואת שלושת ילדיו הנוספים. "לא באתי לאפריקה לצורך פעילות הומניטארית, אבל היום אני מעריך הרבה יותר אנשים שמקדישים את חייהם לעזור לאנשים אחרים שכל 'חטאם' הוא שנולדו במקום הלא נכון", כתב רוזנברג. "באתי לאפריקה כדי לעשות לביתי, ועדיין, בהיותי האדם הקרוב ביותר למאדו שיכול לעשות משהו שישפיע על גורלו, בחרתי לעשות".

 

"גילוי המחלה טלטל אותי"

שיר גדעון, סגנית שגריר ישראל בסנגל, פרסמה אף היא פוסט נרגש בנושא: "גילוי המחלה של מאדו, איש אבטחה סנגלי שמקדיש את חייו לישראל, טלטל אותי. כבר חודש וקצת שאני לא ישנה בלילות כי אני מנסה לחשוב מה עוד אפשר לעשות עבורו. הרופאים בישראל וצרפת שאליהם העברנו את המסמכים הרפואיים אומרים שאפשר לנתח אותו אבל צריך לפעול מהר.

 

"אז מאדו כרגע בצרפת ואנחנו פועלים לגייס את מלוא הסכום לטיפול - בדיקות מקדימות וניתוח, משום שהוא נדרש לשלם את מלוא הסכום מראש (קרוב ל-100 אלף שקל). אנו מבקשים מכם לתת כל מה שאתם יכולים ולהצטרף אלינו במאמץ הומניטארי להציל את אחינו. אשתו ושלושה ילדים תלויים לחלוטין הישרדותו, בלעדיו הם ברחוב".

 

עד לניתוח מתארח מאדו בביתו של ברק, קצין ביטחון בשגרירות ישראל בפריז. נכון לאמש (יום ג') גויסו 30 אחוזים מהכסף שנדרש לניתוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים