שתף קטע נבחר

תגלית מתחת למים: זו המערה הגדולה בעולם

מבוך באורך 347 ק"מ: חוקרים צללו במקסיקו וזיהו חיבור בין שתי מערכות מערות תת-ימיות עצומות

 

 

קבוצת צוללים זיהתה חיבור בין שתי מערות תת-ימיות עצומות במזרח מקסיקו כדי לחשוף את מה שהיא כנראה המערה הימית הגדולה בעולם. התגלית עשויה לסייע בהבנת ציביליזציית המאיה העתיקה. צפו בסרטון ובתמונות המרהיבות ממקסיקו.

 

אנשי "גראן אקיפרו מאיה", פרויקט שמוקדש ללימוד ולשימור חצי האי יוקטן, אמרו כי המערה שאורכה 347 ק"מ זוהתה אחרי חודשים של חיפושים במבוך של תעלות תת-ימיות.

המערה היפהפייה במקסיקו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
המערה היפהפייה במקסיקו(צילום: רויטרס)

צוללים אל המערה, בחצי האי יוקטן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
צוללים אל המערה, בחצי האי יוקטן(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

קבוצת החוקרים מצאה ליד חוף אתר הנופש טולום את מערכת המערות שמכונה "סאק אקטום" כשהיא מתחברת ל"דוס אויוס". אורכה של סאק אקטום 263 ק"מ ואילו דוס אויוס, שכעת נבלעה למעשה לתוך המערכת השנייה, היא באורך 83 ק"מ.

 

הארכיאולוג גיירמו דה אנדה, האחראי על פרויקט גראן אקיפרו מאיה, אמר כי הממצא "המדהים", כדבריו, יסייע להבין את התפתחות התרבות העשירה באזור, שהייתה בשליטת הציביליזציה של בני המאיה לפני הכיבוש הספרדי. "זה מאפשר לנו להעריך טוב בהרבה כיצד התפתחו הפולחן, אתרי העלייה לרגל וההתיישבות בתקופה שקדמה לספרדים", אמר דה אנדה לרויטרס.

 

מפרץ יוקטן עשיר בשרידי מונומנטים מתקופת המאיה, שעריה נעזרו במערכת המסועפת של מערות תת-קרקעיות שיש בהן מאגרי מים. לכמה מאותן מערות הייתה חשיבות דתית רבה עבור אנשי המאיה, שצאצאיהם ממשיכים לגור באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
צוללים בחצי האי יוקטן
צילום: רויטרס
מומלצים