שתף קטע נבחר

הטענות לעבירות מין: המנצח נבנהויז יצא לחופשה מהטכניון

יום לאחר חשיפת הטענות שלפיהן המנצח שלימד בעבר בתלמה ילין ביצע עבירות מין בבוגרי המוסד היוקרתי לאומנויות, החליט נבנהויז לצאת לחופשה בלתי מוגבלת מהמוסד שבו הוא מלמד עכשיו. מנהל תלמה ילין כתב להורים: "ביטחונם ושלמות גופם ונפשם של תלמידינו עומדים בראש מעיינינו"

 

מנחם נבנהויז  (צילום: איתן טל) (צילום: איתן טל)
מנחם נבנהויז (צילום: איתן טל)

המנצח מנחם נבנהויז, שנטען כלפיו כי ביצע שורה של עבירות מין לכאורה בבוגרי תיכון תלמה ילין, יצא היום (ד') לחופשה בלתי מוגבלת מהטכניון, שם הוא עובד בשנים האחרונות. במוסד האקדמי בחיפה הבהירו כי הם עורכים בדיקה מקיפה כדי לברר אם היו הטרדות או תקיפות מיניות בתקופת עבודתו במוסד.

 

אתמול טען העיתונאי אסף הראל בעיתון "הארץ" כי נבנהויז הטריד וניצל אותו ואת חבריו מינית, בעת שהיו תלמידיו בתיכון היוקרתי לאומנויות בשכונת בורוכוב בגבעתיים.

 

בעקבות הפרסומים הוציא מנהל התיכון, משה פילוסוף, מכתב להורים. "בימים האחרונים נחשפנו לידיעה קשה על אודות איש צוות לשעבר, שלפני יותר מ-20 שנה, במהלך עבודתו בבית הספר ובמקומות חינוכיים נוספים, פגע לכאורה מינית בתלמידים", כתב המנהל.

 

פילוסוף הדגיש בפני ההורים כי נבנהויז לא עובד בתיכון תלמה ילין יותר מחמש שנים, וכי המעשים שמיוחסו לו בוצעו כאמור בשנות ה-90. המנהל ציין עוד כי "כולנו מזועזעים מהידיעה ומוקיעים כל התנהגות פוגענית באשר היא. עם היוודע דבר הידיעה על אודות מעשיו, יצר בית הספר קשר עם הגורמים הרלוונטיים לצורך דיווח והתייעצות, ושיתף את כלל המורים וועד ההורים המרכזי של בית הספר. ביטחונם ושלמות גופם ונפשם של תלמידינו עומדים בראש מעיינינו".

 

נבנהויז מלמד משנת 2002 גם במחלקה ללימודים הומניסטיים ואומנויות בטכניון. היום, הודיע כאמור המוסד האקדמי כי המנצח יצא לחופשה בלתי מוגבלת. "מונה לו מחליף בכל המשימות המיידיות במחלקה ובתזמורת", נמסר מהטכניון.

 

עוד נאמר בהודעה כי "הטכניון עורך בדיקה מקיפה על מנת לברר אם היו הטרדות או תקיפות מיניות בתקופת עבודתו בטכניון. הטכניון משקיע משאבים ומאמצים רבים כדי להבטיח סביבת עבודה ולימודים המכבדת כל אישה ואיש בקמפוס, ופועל באופן שוטף ועקבי למניעת הטרדות מיניות ולטיפוח תרבות מכבדת".

 

נבנהויז מלמד גם במכללת וושינגטון במועצה האזורית חבל יבנה. מהמכללה נמסר כי "המרצה מלמד אצלנו כשנתיים במסלול מוזיקה במכללה והתקבל על סמך ניסיון מקצועי ומוניטין באקדמיה. עד לפנייתו של אסף הראל לא היה ידוע לנו על המקרים המדוברים. הנהלת המכללה אינה מקלה ראש, בוחנת את העניין, ותפעל על פי הנהלים הקבועים בחוק ככל שתידרש לכך". במכללה ציינו עוד כי מאז הפרסומים בעניינו, נבנהויז בחר מיוזמתו שלא להגיע לעבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתן טל
מנחם נבנהויז
צילום: איתן טל
מומלצים