שתף קטע נבחר

"לקראת כתבי אישום נגד 5 המעורבים בפרשת הצוללות"

לפי דיווחים, המשטרה השיגה תשתית ראייתית וצפויה להמליץ על כתבי אישום נגד מקורביו של נתניהו - עורכי הדין שמרון ומולכו - וכן נגד אלוף במיל' אליעזר (צ'ייני) מרום, סגן ראש המל"ל לשעבר בר יוסף ודוד שרן. בתגובה רשמית הבהירה המשטרה: "טרם הגענו לשלב הסיכומים"

לקראת כתבי אישום נגד חמשת המעורבים העיקריים בפרשת הצוללות: המשטרה השיגה תשתית ראייתית וצפויה להמליץ על כתבי אישום נגד עורכי הדין דוד שמרון ויצחק מולכו, מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, וכן נגד דוד שרן, אלוף במיל' אליעזר (צ'ייני) מרום וסגן ראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף. כך דווח הערב בערוצי הטלוויזיה.

 

כבר בחודש שעבר פרסם נחום ברנע ב"ידיעות אחרונות" כי בפרשה 3000 המשטרה תמליץ להגיש כתבי אישום חמורים נגד כל האישים שהוזכרו בתקשורת, בכללם שני עורכי-דינו של נתניהו, שמרון ומולכו.

 

המשטרה מסרה הערב בהודעה כי הפרשה עדיין מתנהלת, וכי "היחידה החוקרת טרם הגיעה לשלב הסיכומים ומאידך כל אמירה בגין המלצה להגשת כתבי אישום איננה רלוונטית מהסיבה הפשוטה שהמלצה על כתבי אישום הינה בסמכות בלעדית של הפרקליטות ולא של המשטרה. כמו בכל פרשה אחרת, כאשר החקירה הפעילה תסתיים ובכפוף לסיכומי החקירה נודיע באם נמצאה או לא נמצאה תשתית ראייתית".

עו"ד יצחק מולכו (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
עו"ד יצחק מולכו(צילום: אוהד צויגנברג)

עו"ד דוד שמרון (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
עו"ד דוד שמרון(צילום: יאיר שגיא)

 (צילום: שאול גולן, דנה קופל) (צילום: שאול גולן, דנה קופל)
(צילום: שאול גולן, דנה קופל)

עו"ד מולכו, אחד המקורבים ביותר לראש הממשלה בנימין נתניהו ומי שהיה שליחו המדיני של נתניהו, נחקר גם בתחילת החודש במשרדי להב 433 במסגרת חקירת פרשת הצוללות. לפני חודשיים עוכב מולכו לחקירה בחשד לעבירה של הפרת אמונים. במשטרה טענו כי הוא פעל לקידום עסקת הצוללות.

 

מולכו (72) הוא שותפו של עו"ד שמרון, והשניים נחשבים ליועציו ואנשי סודו הקרובים ביותר של נתניהו. באחרונה התפטר מולכו מתפקידו כשליחו של ראש הממשלה. בחודש נובמבר נחשפו החשדות נגד עו"ד מולכו והוא נחקר ארבע פעמים. בין היתר נערך עימות בינו לבין מיקי גנור, עד המדינה בתיק, שבו אישר מקורבו של ראש הממשלה כי פגש את גנור מספר פעמים כאשר זה הגיע למשרד של שמרון. "מולכו אמור היה לטפל מול הגרמנים", טען גנור.

 

כותרת הטור של נחום ברנע ב"ידיעות אחרונות", בחודש שעבר ()
כותרת הטור של נחום ברנע ב"ידיעות אחרונות", בחודש שעבר

דוד שרן בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דוד שרן בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

אבריאל בר  יוסף בלהב 433 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
אבריאל בר יוסף בלהב 433(צילום: אבי מועלם)

אליעזר (צ'ייני) מרום (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
אליעזר (צ'ייני) מרום(צילום: גיל נחושתן)
 

 

דוד שרן (47), סגן-אלוף במיל', היה ראש לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. במאי 2016 הודיע נתניהו על מינויו של שרן לתפקיד מזכיר הממשלה, אך כמה חודשים לאחר מכן, בהודעה לקונית, התנער נתניהו משרן וחזר בו מהמינוי. שרן נעצר בספטמבר האחרון ונחקר בחשד לקבלת שוחד.

 

אלוף במיל' אליעזר (צ'ייני) מרום, מפקד חיל הים לשעבר, נחקר בחשד שקיבל מאיש העסקים מיקי גנור, שהפך לעד מדינה בפרשה, מאות אלפי שקלים ככספי שוחד.

 

תת-אלוף במיל' אבריאל בר יוסף (61), לשעבר המשנה לראש המועצה לביטחון לאומי, נחקר במסגרת הפרשה בחשד לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון ומרמה והפרת אמונים. בר יוסף היה אמור להתמנות על ידי נתניהו לתפקיד ראש המועצה, אך מועמדותו הוסרה על רקע חשד לפלילים.

 

גלעד מורג השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, יריב קץ
מולכו ושמרון
צילום: אוהד צויגנברג, יריב קץ
מומלצים