שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מנצח בן 29 מונה למחליפו של זובין מהטה

  הפסנתרן והמנצח הישראלי להב שני מונה למנהל המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית במקום זובין מהטה בן ה-80 שהכריז על פרישה. שני בן ה-29 מסר בתגובה: "זה כבוד עצום, אני מצפה בכיליון עיניים לשנים הבאות"

  להב שני ימונה למנהל המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, במקומו של זובין מהטה שהודיע לפני כשנה על פרישה מתפקידו בו הוא מכהן מאז 1969. שני בן ה-29 יחליף את מהטה בן ה-80 החל מעונת 2020.

   

  שני ימלא תפקיד זה במקביל לתפקידו כמנצח הראשי של תזמורת רוטרדם שבהולנד, תפקיד אותו יחל בספטמבר 2018 כאשר יחליף את יאניק נזה-סגאן. בנוסף, שני הוא גם מנצח אורח ראשי של התזמורת הסימפונית של וינה בעונת 2017-2018.

   

  להב שני (צילום: Marco Borggreve) (צילום: Marco Borggreve)
  להב שני(צילום: Marco Borggreve)

  שני החל את הקשר שלו עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית כפסנתרן בגיל 16. באוקטובר 2013, מיד לאחר זכייתו בתחרות "מהלר" לניצוח בגרמניה, הזמינה אותו התזמורת לנצח על הופעות פתיחת העונה. מאז מופיע שני בקביעות עם התזמורת מדי שנה, הן כמנצח והן כפסנתרן. בדצמבר 2016 הוא ניצח על קונצרט הסיום של חגיגות ה- 80 לתזמורת הפילהרמונית.

   

  את לימודי הנגינה שלו בפסנתר החל שני בגיל שש אצל חנה שלגי בקונסרבטוריון גבעתיים. הוא למד בבית הספר התיכון לאומנויות ע"ש תלמה ילין והמשיך את לימודיו בפסנתר אצל פרופ' אריה ורדי בבית הספר הגבוה למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב. לאחר מכן, השלים את לימודיו באקדמיה למוזיקה ע"ש הנס אייזלר בברלין, שם השתלם בניצוח אצל פרופ' כריסטיאן אוולד ובפסנתר אצל פרופ' פביו בידיני. באותה העת הודרך על ידי דניאל בארנבוים.

   

  זובין מהטה. פורש מהתפקיד אחרי 50 שנה (צילום: שי סקיף) (צילום: שי סקיף)
  זובין מהטה. פורש מהתפקיד אחרי 50 שנה(צילום: שי סקיף)

  שני מסר כי "זהו כבוד עצום עבורי להתמנות למנהל המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית ולהמשיך את דרכו של דמות ענקית כמו זובין מהטה. התזמורת הזו עיצבה את התפתחותי המוזיקלית מגיל צעיר מאוד והקשר ההדוק שלי עם התזמורת מלווה אותי כל חיי האומנותיים. אני מצפה בכליון עיניים לשנים הבאות".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צילום: עודד אנטמן ושי סקיף
  להב שני וזובין מהטה
  צילום: צילום: עודד אנטמן ושי סקיף
  לאתר ההטבות
  מומלצים