שתף קטע נבחר

מקורב לעד מדינה נרצח - שבועיים לאחר מעצר ראש ארגון פשע

כתב אישום הוגש נגד קוטייר עודה ואחרים החברים בארגון הפשע שלו מג'לג'וליה - אבל הרציחות נמשכות. מוחמד מסארווה, המקורב לעד מדינה, נורה למוות בטייבה. "המשטרה אומרת שפוענחו רציחות, אבל מעשי הרצח נמשכים"

  

רק בשבוע שעבר הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד ראש ארגון הפשע קוטייר עודה ו-16 נאשמים נוספים, בהם חברי ארגונו מג'לג'וליה. אבל גל הרציחות לא נעצר לאחר מעצרו המתוקשר של עודה. אמש (ד') נורה למוות בטייבה מוחמד מסארווה, בן 28, שמקורב לעד מדינה שהעיד נגד עבריינים. "מעצר אנשי ארגון הפשע בראשות עודה לא הרגיע את האווירה, אלא להפך", אמרו הערב בטייבה.

 

גם באשדוד: גבר נדקר למוות, שכנו נעצר

 

רק שבועיים וחצי חלפו מתחילת שנת 2018 וכבר נרצחו במגזר הערבי שלושה בני אדם - תושבי יפיע, זלפה וטייבה. ואלו כמובן שאינם מעשי הפשע היחידים. שלשום בשעות הלילה התרחשו כמה אירועי ירי - בג'לג'וליה ירו לעבר רכב ובית, בקלנסוה אלמונים ירו לעבר בית ובטייבה התרחש ירי באוויר. במקרים אלו לא היו נפגעים.

הנרצח מוחמד מסראווה ()
הנרצח מוחמד מסראווה

זירת הרצח, אמש בטייבה ()
זירת הרצח, אמש בטייבה

רצח במרכז המסחרי בעיר ()
רצח במרכז המסחרי בעיר

מסארווה, שנורה למוות סמוך למרכז מסחרי, הוא כאמור מקורב לעד מדינה שהעיד נגד ארגון פשע. "הוא נרצח במקום שעוברים בו הרבה אנשים ולידו מרכז מסחרי מוכר לכל התושבים", סיפרו בטייבה. "שמענו בימים האחרונים שהמשטרה אומרת כי עשתה הישג גדול בעצם מעצר אנשי ארגון פשע מסוכן שמעורב בארועי פשיעה במשולש ובעוד מקומות. חשבנו שלא יהיו אצלנו עוד רציחות, אבל ככל הנראה הצעד של המשטרה נחשב כאיום על אנשים".

 

לדברי תושב טייבה, "חשוב לעצור פושעים, אבל המשטרה צריכה לדאוג להביא לנו ביטחון, כדי שנלך ברחובות בצורה חופשית וללא פחדים". בזירת הרצח שבה נורה למוות מסארווה נמצאו כ-20 קליעים.

 

תושבת קלנסווה אמרה: "אני לא יודעת איפה הביטחון שמדברים עליו. כל יום אצלנו יש ירי. כל פעם המשטרה אומרת 'עצרנו פושעים ופענחנו רציחות', ואחרי כמה ימים רואים עוד רציחות ועוד פצועים והרוגים. זה לא חיים עם הפשיעה והפושעים".

 

זהו הרצח הראשון במשולש הדרומי לאחר מעצרם של אנשי ארגון עודה. "הדבר הזה מראה שהפושעים ממשיכים בדרכם", אמר תושב ג'לג'וליה. "אנחנו לא יודעים מי יהיה הבא בתור. זה יכול להיות אני או מישהו אחר".


פורסם לראשונה 17/01/2018 23:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים