שתף קטע נבחר

צ'יק צ'יק צ'אק, הב הב הב: למה הרכבת נובחת?

מאות איילים נפגעים בכל שנה מרכבות ביפן וגורמים עיכובים גדולים לנוסעים. רכבות שמשמיעות נביחות כלבים בכל פעם שהן מתקרבות אליהם הפחיתו את הסכנה בחצי

קטר, הו בי-די-בם-בם: חוקרים ביפן מצאו לאחרונה דרך מקורית להרחיק איילים וחיות בר ממסילות הרכבת. הם החלו לצייד רכבות ברמקולים שמהם בוקעים קולות איילים ונביחות כלבים. לדבריהם בעקבות זאת פחת בחצי מספר האיילים המתקרבים אל הרכבות הללו.

איילים מלקקים ברזל, כלבים מוקלטים יבריחו אותם (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
איילים מלקקים ברזל, כלבים מוקלטים יבריחו אותם(צילום: shutterstock)

מהרכבות בוקעת קריאת איילים במשך שלוש שניות, ונביחת הכלבים נמשכת 20 שניות. אם הצעד יוכיח את עצמו לאורך זמן הוא יינקט גם באזורים אחרים שבהם יש אוכלוסיית איילים גדולה, אבל הרשויות יימנעו כמובן משימוש בשיטה במסילות שתושבים גרים בסמוך אליהן.

 

בשנת 2016 לבדה פגעו רכבות באיילים ובחיות בר 613 פעמים - עלייה של 185 פעמים מהשנה שלפני כן. כל פגיעה כזו גרמה לנוסעים עיכוב של חצי שעה או יותר.

 

ב-BBC ציינו כי איילים נמשכים למסילות רכבת משום שהם זקוקים לברזל. באמצעות ליקוק המסילה הם מעלים אל קרבם שבבי ברזל שניתקו מהמסילה.

 

הניסויים שנערכו עד כה נעשו ברכבות שנוסעות בין שעות הערב המוקדמות לשעות הלילה המאוחרות – השעות שבהן מספר האיילים המתקרבים למסילות הוא הגדול ביותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
20 שניות של כלבים
צילום: shutterstock
מומלצים