שתף קטע נבחר

הטבה נוספת במצב לוחם הימ"מ שנפצע בפעולה בג'נין

הלוחם נותח אמש בבית החולים רמב"ם בחיפה ומצבו מוגדר כעת בינוני ויציב. לוחם נוסף מאושפז בבית החולים במצב קל

 

 

לוחם הימ"מ שנפצע קשה בפעולה בג'נין נגד המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח מחוות גלעד שב להכרה ומצבו מוגדר כעת בינוני. מבית החולים רמב"ם בחיפה נמסר הבוקר (יום ו') כי הלוחם נותח אמש. בבית החולים מאושפז לוחם ימ"מ נוסף שנפצע קל והועבר מבית החולים העמק בעפולה.  

 

אילנה שבח עם הלוחם שנפצע קל (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
אילנה שבח עם הלוחם שנפצע קל(צילום: זהר שחר)

משה ואילנה שבח עם הלוחם שנפצע בפעולה בג'נין (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
משה ואילנה שבח עם הלוחם שנפצע בפעולה בג'נין(צילום: זהר שחר)

 

אמש ביקרו אילנה ומשה שבח, הוריו של קורבן הפיגוע, בבית החולים העמק בעפולה את הפצוע קל. האם סיפרה גם: "הבת שלי עטרת, אחות של רזיאל, אמורה להתחתן בחודש הבא וקבענו שהלוחם ומשפחתו יהיו אורחי הכבוד של החתונה. הוא גיבור ישראל. אמרו לו שכל המדינה מודה לו על הסיכון שלקח. והודנו לו בשמו של רזיאל".

 

בתום חיפושים בין הריסות הבתים בג'נין הודיעו הלילה הפלסטינים כי לא נמצאה שם גופה. לפיכך, ההערכה היא שהמחבל אחמד ג'ראר, ראש החוליה שביצעה את פיגוע הירי, חי ונמלט. תחקיר ראשוני של האירוע בג'נין העלה כי ההיתקלות הראשונה של כוח הימ"מ של מג"ב החלה כשהפלסטיני שחוסל בסופו של דבר פתח באש לעבר הלוחמים ופצע שניים מהם - אחד באורח קשה מפגיעה ישירה בפלג גופו העליון, והשני באורח קל. למרות פציעתו הקשה, הלוחם לא רק חילץ לאחור את עצמו ואת חברו, אלא אף השיב באש לעבר מקור הירי ודיווח ליתר הכוח ברשת הקשר על פרטי ההיתקלות. זמן מה לאחר מכן, כשקרב היריות עדיין בעיצומו, בוצעה בו פעולה רפואית בשטח, בטרם פונה לבית החולים העמק בעפולה. על פי התחקיר, פעולה זו הצילה את חייו.

 

המבצע נמשך כ-12 שעות בלב שטח הרשות, ובמהלכו חוסל כאמור הפלסטיני שפתח באש, ושניים אחרים נעצרו. עדיין לא ברור אם הם שייכים לחולייה שרצחה בשבוע שעבר את הרב רזיאל שבח ליד חוות גלעד. כאמור, בתום המבצע מתחזק ההערכה כי ראש חוליית המחבלים הצליח לברוח.

  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זהר שחר
אילנה שבח עם הלוחם
צילום: זהר שחר
מומלצים