שתף קטע נבחר

נסראללה: לא מוכרים סמים לישראלים, זה לא מוסרי

מזכ"ל חיזבאללה דחה את טענות ארה"ב שהארגון מתנהל כקרטל סמים וכך ממן את פעילותו: "יש לנו עמדה דתית ומוסרית ברורה - סמים הם דבר אסור. אנחנו לא מוכרים סמים, גם לא לחברה הישראלית, העוינת". על הניסיון לחסל בכיר חמאס בצידון: "ישראל אחראית"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הכחיש אחר הצהריים (יום ו') כי ארגונו עוסק בסחר בסמים כדי לממן את פעילותו, ואמר כי חיזבאללה מתנגד מוסרית למכירת סמים – אפילו לחברה הישראלית, אף שהיא חברה עוינת מבחינתו.

חסן נסראללה. "מכירת סמים אסורה מבחינתנו" ()
חסן נסראללה. "מכירת סמים אסורה מבחינתנו"

נסראללה אמר את הדברים על רקע הדיווחים שכדי לא להכשיל את הסכם הגרעין בין המעצמות לאיראן מנע ממשל אובמה מבצע נגד סוחרי סמים ומלביני הון המשתייכים לחיזבאללה.

 

בנאום דרך מסך טלוויזיה לתומכיו בטקס לזכר פעילי חיזבאללה שחוסלו בקוניטרה אמר אחר הצהריים נסראללה: "הטענות של ארה"ב שחיזבאללה סוחר בסמים הן בדיות ואין להן כל קשר למציאות. לחיזבאללה עמדה דתית ומוסרית ברורה בעניין הסחר בסמים - מדובר בדבר אסור".

 

"איננו סוחרים בסמים, גם לא בקרב החברה הישראלית", אמר נסראללה. "גם מכירת סמים לחברה הישראלית, העוינת, היא אסורה מבחינתנו". נסראללה הכחיש גם שחיזבאללה עוסק בהשקעות או מפעיל חברות מסחריות: "ההאשמות האלה הן במסגרת המלחמה נגדנו, ואנו דוחים אותן בכל תוקף".

גבול ישראל-לבנון. חיזבאללה טוען: "אנחנו לא מעורבים בסחר" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גבול ישראל-לבנון. חיזבאללה טוען: "אנחנו לא מעורבים בסחר"(צילום: AFP)

לאורך השנים דיווחו כמה כלי תקשורת בכירים במערב כי חיזבאללה סוחר בסמים כדי לממן את פעילותו. בשנת 2010 דיווח העיתון הגרמני "דר שפיגל" כי בני משפחה לבנונים המתגוררים בגרמניה נעצרו משום שהחזיקו בסכומי עתק של כסף מזומן שגרפו באמצעות סחר בסמים שהוברחו מלבנון לאירופה. לפי הדיווח ההוא הרווחים נשלחו לגורמים בביירות המקיימים קשרים הדוקים עם צמרת חיזבאללה ואף עם נסראללה עצמו.

 

באפריל 2013 האשימה ארה"ב את חיזבאללה כי הוא פועל כקרטל סמים בינלאומי לכל דבר, ומשתמש ברווחים מעסקאות הסמים שלו למימון פיגועי טרור ברחבי העולם ולחיזוק הכוחות התומכים בנשיא סוריה, בשאר אסד.

 

בנאומו אחר הצהריים אמר נסראללה גם כי כל הממצאים מצביעים על כך שישראל היא העומדת מאחורי הניסיון שנעשה בתחילת השבוע לחסל בכיר חמאס בצידון: "כל הממצאים כרגע מצביעים על כך שישראל עומדת מאחורי ניסיון החיסול של בכיר חמאס בצידון. אנו מצפים מהגורמים הרשמיים בלבנון להתייחס לתקרית הזאת כהפרה חמורה של הריבונות וכפשע תוקפנות. כל אדם שמותקף בשטח לבנון – זוהי פגיעה בלבנון. לא נאפשר לשתוק על התקרית בצידון, ועל המדינה לשאת באחריותה. אנחנו חיזבאללה עומדים מאחורי המדינה ותומכים בה. אנחנו חברים בממשלה ושותפים בקבלת ההחלטות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה. "לטענות ארה"ב אין יסוד"
מומלצים