שתף קטע נבחר

הלך לעולמו אלוף (במיל') דורון רובין, מקים יחידת מגלן

רובין נפטר בגיל 73 לאחר מאבק במחלה. במהלך 28 שנות שירותו בצבא הקים את היחידה המובחרת מגלן ופיקד על הגזרה המזרחית בלבנון. עם פרישתו התמודד לראשות העיר תל אביב. "סמל של האמת הפשוטה"

אלוף (מיל') דורון רובין (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
אלוף (מיל') דורון רובין(צילום: יאיר שגיא)

אלוף במילואים דורון רובין הלך אמש (יום ו') לעולמו בגיל 73 לאחר מאבק במחלה. רובין שירת בצה"ל במשך 28 שנים ושימש בשורת תפקידים במערך הלוחם, בהם מפקד חטיבת הצנחנים ומפקד בית הספר לקצינים. בתפקידו האחרון בצה"ל פיקד על מפקדת העומק המטכ"לית עד לפרישתו בשנת 1991. הוא הותיר אחריו את אשתו הגר וארבעת בניו, בהם מפקד סיירת נח"ל לשעבר ברק רובין.

 

ב-1983 פיקד רובין על הגזרה המזרחית בלבנון עד לנסיגת צה"ל ב-1985, ובינואר 1986 הורה בתור ראש חטיבת התורה והפיתוח במפקדת חילות השדה (זרוע היבשה כיום) על הקמת יחידת מגלן שמתמחה בלוחמת נ"ט.

 (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
(צילום: צביקה טישלר)

לאחר פרישתו פנה לעולם העסקי, והיה שותף בחברה לחיפוש נפט. בשנת 1998 התמודד על ראשות העיר תל אביב במסגרת רשימת עצמאית וזכה לתמיכתו של ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו ולמימון של מפלגת הליכוד בתחילת המרוץ. ראש העיר הנוכחי רון חולדאי ניצח באותן בחירות ורובין שימש כחבר מועצת העיר במשך שנתיים. בשנים האחרונות לחייו עמד בראש חברה שקישרה בין מפיצי רכבים ללקוחות.

 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)
 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

אלוף במיל' יום טוב סמיה, חברו הקרוב של רובין, סיפר כי נפגש עם רובין לראשונה בערב מלחמת יום כיפור "ב-5 באוקטובר ראיתי לראשונה את האיש הענק הזה. הוא היה מג"ד 202 והייתי לפני סיום המסלול וקורס מ"כים. מאז לא הפסקתי ללכת אחריו". סמיה אמר ל-ynet כי "דורון היה ויהיה גדול מפקדיי ומחנכיי בצבא. חבר ומפקד, סמל ופנס של האמת הפשוטה. ענק שצילו כיסה אותנו בעשייה של אמת. דורון רובין 'הארוך' איננו, נשאר הזרקור".

 

יאיר פישר, קצין הביטחון של היישוב הר אדר, שרובין היה ממקימיו, שירת תחת פיקודו של האלוף. "זכיתי לשרת תחתיו פעם אחת בהיותי חניך בבית הספר לקצינים ובאוגדה 162. חבר משותף שלנו, אברהם אלרן, נפל ב-1985, ולאורך השנים פגשתי אותו באזכרות ובטיולים משותפים. דורון היה מנהיג, מפקד שהוא דמות לחיקוי ולהערצה של הרבה מאוד אנשים. יהיה זכרו ברוך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
אלוף (מיל') דורון רובין
צילום: צביקה טישלר
מומלצים