שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בעיות המחשוב במשרד התחבורה: "מי יפצה אותנו?"

  במשרד התחבורה מדווחים אמנם כי התגברו חלקית על בעיית המחשוב שמונעת מסירות כלי רכב חדשים, אך עבור רבים לא השתנה דבר. נציג יבואנית רכב: משרד התחבורה משחרר רק דגמים ספציפיים

  יותר משבוע אחרי השבתת מסירות הרכב החדש לקראת העלאת מערכת "שער עולמי" החדשה של המכס, ומסירות הרכב החדש עדיין לא התחדשו לגמרי. ולצד בעלי רכב פרטי שלא יקבלו את הרכב עליו שילמו במועד שהובטח ("תוך 14 ימי עסקים"), משרד התחבורה לא מאפשר ליבואני רכב להנפיק רישיונות גם עבור נכים ונהגי מוניות. כל זאת עקב תקלה במערך המחשוב של משרד התחבורה המקשרת בינם ליבואני הרכב. זו אמורה הייתה לגרום להשבתת המסירות רק לשלושה ימים באופן רשמי, אך כפי שנחשף ב-ynet, בעלי מכוניות שאמורים היו לקבל את רכבם במהלך ינואר ידעו מראש כי ההמתנה תהיה ארוכה הרבה יותר.

   

  שוב בעיות מחשב במשרד התחבורה: אלפים מחכים לרכב

   

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   

  יש לציין כי בזמן שיחידת המחשוב במשרד התחבורה הצליחה כנראה לפתור את הבעיה חלקית, וביום חמישי האחרון החלו יבואני הרכב למסור מכוניות חדשות, אלפי ישראלים שילמו זה מכבר סכומי כסף עצומים עבור הרכב החדש שהזמינו אך לא קיבלו. בהערכה גסה מדובר בסכום של מאות מיליוני שקלים רק במסים שגובה המדינה. היבואנים אינם ניזוקים במקרה זה וכך גם המדינה, אך בעלי הרכב בהחלט כן. למשל מי שרכשו מכוניות בפטור ממסים, בעיקר נכים, עדיין מעוכבי מסירות לצד נהגי מוניות שהרכב הוא מקור פרנסתם.

   

  גם רוכשי רכב חדש בעסקת טרייד-אין מצאו עצמם במצב בעייתי. "הסבירו לי שמשרד התחבורה כן משחרר דגמים מסוימים אך לא אחרים, ושהרכב שלי הוא בין הלא משוחררים", אמר ר' בשיחה עם ynet. "כל הסיפור על שלושה ימי עיכוב לא לגמרי ברור לי, שכן כבר כשרכשתי את הרכב בחודש דצמבר 2017, אמרו לי שעשוי להיות עיכוב משמעותי הרבה יותר. אין לי בעיה לחכות, אבל ביבואנית אמרו לי שאם הרכב לא יגיע בזמן, 'מחיר המחירון' לפיו הם רוכשים ממני את הרכב הישן יהיה לפי מחירון לוי יצחק הבא, וזה יכול להיות הפסד של 2,000 שקלים בקלות. מי יפצה אותי על זה?".

   

  בשנים האחרונות הפך חודש ינואר לחודש השיא במסירות הרכב, כאשר שנה אחר שנה נשברים בו שיאי המסירות. בינואר 2017 עלו לכבישים 45 אלף מכוניות חדשות בחודש אחד, שיא של כל הזמנים. לאור הירידה במסירות בשנה האחרונה ההערכות היו כי החודש יימסרו פחות מ-40 אלף מכוניות, אולם כעת בעקבות העיכובים במסירות, צפויה תקלת המחשוב "לעלות" ב-2,000 עד 3,000 מסירות שיידחו לפברואר, לאכזבת הלקוחות המצפים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  מגרש חנייה מגרש חניה מכוניות משומשות בונדד מחסן ערובה שוק הרכב תעשיית הרכב
  צילום: AFP
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים