שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ח"כ טיבי: "פנס - מהקיצונים וההזויים בממשל האמריקני"

  חברי הרשימה המשותפת מתכוונים להחרים מחר את נאומו של סגן נשיא ארה"ב בכנסת. ח"כ טיבי הסביר בריאיון לאולפן ynet: "לא יכולים להתנהג בהערכה כלפי פנס, טראמפ ומה שהם מייצגים". סגן השר מייקל אורן הגיב: "גם בכנסת צריכה להיות דרך ארץ". נתניהו: "ההחרמה - חרפה"

   

  הריאיונות עם טיבי ואורן

  הריאיונות עם טיבי ואורן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) התייחס הבוקר (יום א') להחלטת מפלגתו להחרים את נאומו של סגן נשיא ארה"ב מייק פנס מחר בכנסת. כמה שעות לפני שהבכיר האמריקני ינחת בארץ, אמר ח"כ טיבי בריאיון לאולפן ynet כי "סגן הנשיא פנס הוא אחד האנשים הכי קיצוניים והזויים בממשל האמריקני".

   

  טיבי אמר עוד כי "היעד הסופי שלו לא ממש אמור לרצות את כלל הציבור היהודי בארץ, אבל בשל העובדה שהוא מאמץ ודוחף לנאום של טראמפ על העברת השגרירות וההכרזה על 'סו קולד' בירת העם היהודי, אנשים מתלהבים ממנו כאן. לנו ברשימה המשותפת יש עמדה פוליטית מנוגדת לחלוטין להתנהלות של הממשל הזה, שהוכיח כי הוא חלק מהבעיה ולא חלק מהפתרון".

   

  סגן הנשיא פנס (צילום: AP) (צילום: AP)
  סגן הנשיא פנס(צילום: AP)

  -למה שלא תהיה במליאה ותתווכח עם פנס?

  "אתה יודע שלפי התקנון אי אפשר להתווכח. חכה מחר ותראה מה נעשה. הרשימה המשותפת תגיד את דברה באמצעות ההחרמה המחאתית. אין לנו ספק שאנחנו לא יכולים להתנהג בהערכה כלפי פנס, טראמפ וכל מה שהם מייצגים. אני מקווה שגם בעולם הערבי כולו ובעולם החופשי יחרימו את הממשל הזה. בסוף השבוע אלפי אנשים הפגינו בארה"ב נגד הממשל הזה, ואני חושב שרבים בישראל העריכו באופן חיובי את ההפגנות האלה".

   

  -הביקור של פנס עלול להדליק את האזור?

  "לא. העמדות של הממשלה, הנאום של פנס ומה שמודלף על ידי הממשל הם גורם שמערער את היציבות, ואין ספק שהוא מהווה פגיעה קשה גם בעם הפלסטיני, ובעיקר יוצר ביטול מוחלט לזכויות הלגיטימיות של הפלסטינים. אני מעוניין בשלום ישראלי-פלסטיני המבוסס על סיום הכיבוש ושתי מדינות. הממשל הזה עד היום לא אמר את המושג 'שתי מדינות'. זה אמור להדאיג הרבה ישראלים והרבה פלסטינים ואת העולם כולו".

   

  "לפי התקנון אי אפשר להתווכח". ח"כ טיבי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  "לפי התקנון אי אפשר להתווכח". ח"כ טיבי(צילום: גיל יוחנן)

  "פנס התיישר עם הקו של טראמפ". סגן השר אורן (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  "פנס התיישר עם הקו של טראמפ". סגן השר אורן(צילום: אבי מועלם)

  סגן השר מייקל אורן (כולנו) ציין כי הגיש אתמול תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת נגד ראש הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, שכינה את סגן הנשיא פנס "משיחי ומסוכן". אורן, שהתראיין אף הוא לאולפן ynet, אמר כי "גם בכנסת יש דרך ארץ. גם בכנסת יש מגבלות. גם בכנסת חושבים על מה אומרים ומה לא אומרים. יש כאן אורח ולא סתם".

   

  אורן, לשעבר שגריר ישראל בארה"ב, אמר כי ביקורו של פנס בארץ חשוב ביותר. לדבריו, "הוא מגיע לכאן כדי להפגין נוכחות, להראות שהאמריקנים מעורבים. הם חזרו למזרח התיכון אחרי כמה שנים של נסיגה מהמזרח התיכון. הוא ביקר במצרים ובירדן ויש לנו מסכת ארוכה מאוד של נושאים לדון עליהם. לא מדובר רק בנושא הפלסטיני אלא גם בנושא האיראני, האו"ם וגם את הנושא של חס וחלילה אם יפרוץ סבב מלחמה נוסף בינינו לבין חיזבאללה וחמאס".

   

  -מה אנחנו יודעים לספר על פנס?

  "אני מכיר אותו הרבה שנים. בפעם האחרונה שהוא ביקר בארץ לקחתי אותו לנגב חומוס בדרום תל אביב. נכון, הוא דתי, הוא מאמין גדול, אבל הוא לא אוכף את האמונה שלו על המציאות של המזרח התיכון. הוא קודם כל נאמן לנשיא שלו. מה שאחמד טיבי אמר שהוא דוחה על הסף את הרעיון של שתי מדינות - זה לא נכון. הנשיא אמר לא אחת שאם הפתרון של שתי מדינות מקובל על שני הצדדים אז הוא יתמוך. פנס התיישר כל הזמן עם הקו של הנשיא טראמפ".

   

  נתניהו על ביקור פנס    (צילום: גל ארבל)

  נתניהו על ביקור פנס    (צילום: גל ארבל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לביקור פנס: "הערב מגיע לישראל ידיד גדול שלנו. אנחנו נדון במאמצי ממשל טראמפ לבלום את התוקפנות האיראנית ואת תוכנית הגרעין האיראנית, וכמובן לקדם את הביטחון והשלום באזור. מי שבאמת שואף להגשים את המטרות האלה, יודע שאין תחליף למנהיגותה והובלתה של ארה"ב".

   

  על החרם של הרשימה המשותפת אמר נתניהו: "אני רואה זאת כחרפה שחברי כנסת מתכוונים להחרים את הביקור החשוב הזה בכנסת ואפילו מבקשים להפריע לו. אנחנו כולנו נהיה שם ונחלוק לסגן הנשיא פנס את הכבוד הגדול והראוי לו".

   

  עוד לפני הגעתו לישראל נועד פנס בעמאן עם עבדאללה מלך ירדן. המלך אמר כי ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל היא החלטה מדאיגה לאזור ורק פתרון שתי מדינות הוא חיוני לסכום הסכסוך.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים