שתף קטע נבחר

משיבון בבית הלבן: "הדמוקרטים מחזיקים בממשל כבן ערובה"

יומיים להשבתת הממשל הפדרלי, טראמפ ממשיך להטיח את האשמה בדמוקרטים - הפעם בדרך יצירתית מהרגיל. הקו הפתוח לפניות הציבור נסגר, ובהודעה בתא הקולי נמסר כעת: "הדמוקרטים מונעים תקצוב לחיילינו"

 

 

הבית הלבן שינה את ההודעה בתיבת התא הקולי של הקו לפניות הציבור, ובהודעה החדשה נשמעת אישה האומרת כי "אנו מצטערים כי איננו יכולים לענות לשיחתכם, חברי קונגרס דמוקרטים מחזיקים בממשל כבן ערובה". שינוי התא הקולי מגיע לאחר השבתת הממשל שהחלה בסוף השבוע, ביום השנה להשבעת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

 

אזרחים המתקשרים לקו, המופעל מכספי הממשל הפדרלי, שומעים קול של אישה האומרת: "תודה שהתקשרתם לבית הלבן. לצערנו, איננו יכולים לענות לשיחתכם היום בגלל שחברי הקונגרס הדמוקרטים מחזיקים כבן ערובה בתקצוב הממשל, בתקצוב לחיילינו ובנושאי ביטחון לאומי נוספים, לטובת דיון נטול חשיבות בהגירה".

ממשיך להאשים את הדמוקרטים. נשיא ארה"ב טראמפ (צילום: AP) (צילום: AP)
ממשיך להאשים את הדמוקרטים. נשיא ארה"ב טראמפ(צילום: AP)

"בשל חסימה זו הממשל מושבת", הוסיפה האישה, "בינתיים, אתם יכולים להשאיר את תגובותיכם לנשיא באתר הבית הלבן. אנו מצפים לקבל את שיחותיכם ברגע שהממשל ישוב לפעילות", ולאחר מכן מתנתקת השיחה. השבתת הממשל נמצאת ביומה השני, ולא נראה באופק סימן להסכם בין הרפובליקנים לבין הדמוקרטים על הצעת תקציב חדשה.

 

עם זאת, מנהיג הרפובליקנים בסנאט מיץ' מקונל דוחף להגעה לעסקה בין הצדדים ואף קבע שעת הצבעה על תקציב חירום חדש שיאפשר את סיום ההשבתה. למרות הדחיפות, נאלצו לדחות את הדיון בכמה שעות, מה שיגרום לכך ששבוע העבודה בארה"ב ייפתח היום כשהממשל הפדרלי עדיין מושבת.

 

מנסה להגיע לעסקה לסיום ההשבתה. מנהיג הרפובליקנים בסנאט מקונל (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מנסה להגיע לעסקה לסיום ההשבתה. מנהיג הרפובליקנים בסנאט מקונל(צילום: EPA)
 

על רקע הניסיונות להגיע לפשרה בנושא התקצוב, חלק מהדמוקרטים והרפובליקנים, בהם הנשיא טראמפ, בוחרים להאשים את הצד השני בכך שהוא הסיבה להשבתה הנוכחית. הדמוקרטים מתנגדים לכל הצעת תקציב שלא כוללת ערובות לדחיית הליכים לתוכנית DACA - תוכנית שיזם הנשיא לשעבר ברק אובמה ב-2012 שהעניקה לצעירים שהוריהם היגרו ללא אשרות הזדמנות לעבוד וללמוד.

 

הרפובליקנים מיישרים קו עם המשיבון החדש של הבית הלבן ואומרים כי בגלל ההתעקשות של הדמוקרטים על מימון ל-DACA, הם מחזיקים בקונגרס כבן ערובה. הדמוקרטים מנגד מאשימים את הרפובליקנים, השולטים בקונגרס, בסנאט ובבית הלבן - ואומרים כי הנשיא טראמפ משנה את עמדותיו באופן תדיר מדי ולכן הוא אינו שותף אמין למשא ומתן.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
הבית הלבן על רקע הפגנות תמיכה ב-DACA
צילום: MCT
מומלצים