שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מאסר עולם לגבר שאנס את שכנתו וניסה לבתר את גופתה

  אברהם ילמה מבאר שבע הורשע ברצח שכנתו מלה עוז בשנת 2014, לאחר שאנס אותה. הוא ניסה לבתר את גופתה ולהעלים אותה. שופטי המחוזי הוסיפו 15 שנות מאסר לעונש: "מעשים אכזריים מאין כמותם, רצח בנסיבות חריגות בחומרתן"

   

  מאסר עולם ועוד 15 שנות מאסר בפועל נגזרו היום (ב') על אברהם ילמה, בן 37 מבאר שבע, שהורשע באונס וברצח שכנתו, מלה עוז (66). בית המשפט המחוזי בעיר קבע כי "המעשים שביצע הנאשם באותן שעות מרות אכזריים וברוטליים מאין כמותם".

   

  בדצמבר 2014 נמצאה גופתה של עוז בדירתו של ילמה. על גופתה היו סימני נשיכה, ובדירה נמצא כלב שניסה לתקוף את השוטרים. "הנאשם זמם לאנוס אותה ועשה זאת באכזריות בעוד היא מתחננת על חייה. בכל אותן שעות שהייתה מוטלת בדירתו לא עשה דבר ורק רכש משקאות אלכוהוליים. זה מקרה שמצדיק הוקעה נוספת. מדובר ברצח בנסיבות חריגות בחומרתן", קבעו שופטי המחוזי. 

   

  לקריאת גזר הדין המלא לחצו כאן  

   

  מכתב האישום שהוגש נגדו עלה כי עוז הגיעה לדירתו לאחר שהשניים התחברו על רקע אהבתם המשותפת לכלבים. בצהריים עוד הספיקה לשוחח עם מכר בטלפון וציינה כי היא בדרכה חזרה לביתה. מאז לא נראתה על ידי איש. למחרת היום התגלתה גופתה המושחתת.

  מלה עוז ()
  מלה עוז

  אברהם ילמה בבית המשפט (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  אברהם ילמה בבית המשפט (צילום: רועי עידן)
   

  ילמה הורשע כי אנס אותה בדירתו, חנק ודקר אותה בכל חלקי גופה. הוא אף התיר לכלבתו מסוג אמסטף לאכול את גופתה. עוד נכתב כי ניסה לבתר את גופתה של עוז. הוא רכש מסור עלים חשמלי אך לא הצליח במעשה. לאחר מכן אף התקשר לאחיותיו וסיפר להן כי יש בביתו גופת אישה וביקש שיסייעו לו להעלים אותה.

   

  האחיות התקשרו למשטרה. גופתה המרוטשת התגלתה על רצפת הדירה במטבח, כשהיא מכוסה בשמיכה. בחקירתו טען ילמה כי ישב בפתח ביתו לאחר ששב עם כלבתו מטיול ואז פגש בעוז והשניים עלו לדירתו. לדבריו, היא התעלפה לאחר שקיימו יחסי מין והוא ניסה להעיר אותה. אך כיוון ששתה אלכוהול במהלך כמה ימים טרם פגישתו עמה, הוא היה שתוי לשוכרה.

  כלב האמסטף של הרוצח ()
  כלב האמסטף של הרוצח

  לדבריו, לאחר שהתעלפה הוא נבהל, צרך עוד ועוד אלכוהול, התעלף וכלל לא זכר דבר ממה שאירע. "פה כבר הייתי היסטרי, לא הבנתי מה קורה בכלל. דרך השתייה תמיד הייתי בורח וכך גם באותו מקרה". לדבריו לאחר שגילה את גופתה, "מבחינתי שהגופה תיעלם לי מהחיים, זה מה שרציתי באותו רגע. התחילו להיות לי כל מיני רעיונות, לקנות מסור, זה מה שהיה. הלכתי ל'ביג', קניתי את המסור וחזרתי לדירה". 

   

  בהרכב השופטים בראשות נתן זלוצ'ובר נמנו גם יעל רז לוי ושלמה פרידלנדר. זלוצ'ובר פנה למשפחתה של עוז ואמר: "אנחנו משתתפים בצערכם. עשינו מה שאנחנו יכולים. מקווה שתצליחו לשקם את עצמכם".

   

  יניר עזרא, בנה של מלה, אמר: "גזר הדין לא שינה דבר בדבר תחושותינו. אנחנו קיבלנו את העונש שלנו".

   

  אחותה של עוז, חוה ויזל, הוסיפה: "זה עונש ראוי. קשה להגיד שזה מקל על התחושות. אני מסתכלת עליו כבר שלוש שנים ולא מרגישה כלפיו דבר. הוא בן בליעל שגדע את החיים הטובים של כולם. שלה. שלנו. של הנכדים. של האמון שלנו בחינוך הילדים לאמון בזולת. מלה עבדה כלבורנטית בבדיקות דם ולא עשתה אבחנה בין אדם לאדם. זה קשה מאוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מלה עוז. ילמה רצח אותה בדירתו
  מומלצים