שתף קטע נבחר

"יולי, איבדת את זה לגמרי": אדלשטיין מנע סלפי מחזן

חבר הכנסת מהליכוד תקף באולפן ynet לאחר שהח"כים לא הורשו ללחוץ ידיים לסגן הנשיא פנס: "זו מגלומניה ותקדים מסוכן". על הרשימה המשותפת אמר חזן: "תעלו על המטוס וקישטה לסוריה". ח"כ עודה: "פנס גזעני ומשיחי"

 

 

 

בביקור נשיא ארצות הברית הוא הצטלם איתו לסלפי, בביקור הסגן הוא תקף בחריפות את יו"ר הכנסת - שמנע ממנו צילום דומה. ח"כ אורן חזן נשאל היום (שני) במשדר האולפן של ynet, רגע לפני תחילת נאומו של מייק פנס בכנסת, לגבי הטענה כי חברי הכנסת לא לחצו ידיים לפנס עקב אותו מקרה קודם בעת הגעת הנשיא דונלד טראמפ. "יו"ר הכנסת איבד את זה לגמרי", ענה חזן.  

 

"זו מגלומניות לשמה", אמר ח"כ חזן מהליכוד על יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. "לסדר לעצמך פגישה אינטימית בלשכה עם תמונה אישית ולמנוע מכל הח"כים משמע היו הם מוקצה להיפגש ולברך את סגן הנשיא, זה תקדים מאוד מסוכן. מסתבר שאדלשטיין בחר להחליף את הממלכתיות שהוא כל כך אוהב להתרברב עליה, באור הזרקורים, בבמה התקשורתית. יולי, הפעם איבדת את זה לגמרי. אל תפגע בכל כנסת ישראל רק בשביל התמונה הקטנה שלך בעיתון של מחר".

 

חזן גם תקף את יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה וכינה אותו "מחבל", לאחר החלטת הסיעה להחרים את נאום סגן הנשיא פנס: "חבורת תומכי הטרור של הרשימה המשותפת - קחו את עצמכם, תעלו על מטוס והיידה, קישטה לסוריה. לא מתאים לכם? אני אקנה לכם כרטיס. עודה לא מייצג אף ציבור. הם מייצגים רק את הטרוריסטים, את המחבלים, את שונאי ישראל. אל תעשו לנו טובות, הכנסת הרבה יותר מכובדת בלעדיכם".

 

ח"כ עודה אמר באולפן ynet: "אנחנו רשימה משותפת שמייצגת אידיאולוגיה מאוד ברורה שהיא ההיפך הגמור מהגישה של טראמפ או פנס. גם בסוגיית השלום, וזה העיקר, שירושלים המזרחית צריכה להיות בירת פלסטין וירושלים המערבית בירת ישראל. אנחנו רוצים להביא את השלום, לקרב בין שני העמים, וזה הניגוד המוחלט לגישה של פנס ולכל התפיסה האוונגליסטית שלו, המשיחית המסוכנת. הוא רוצה לאסוף את היהודים והערבים פה שיריבו ביחד כדי שאנחנו נגיע לגיהינום ורק הוא והקבוצה שלו יהיו בגן העדן. זה כל כך גזעני ומשיחי, כל בן אדם דמוקרט צריך להתנגד לגישה הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
אדלשטיין ופנס
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים