שתף קטע נבחר

אחרי הקפאת הסיוע: אונר"א במבצע גיוס תרומות

סוכנות הסיוע של האו"ם לפליטים פלסטינים פתחה במבצע "לכבוד אין מחיר", שנועד לגייס 500 מיליון דולר בעקבות ההחלטת ממשל טראמפ להקפיא מחצית מכספי הסיוע: "שיבושים בחינוך ובבריאות מסוכנים למזרח התיכון"

סוכנות הסיוע של האו"ם לפליטים פלסטינים (אונר"א) פתחה היום (ב') במבצע "חסר תקדים" לגיוס תרומות של מאות מיליוני דולרים, בעקבות הקפאת הסיוע של ממשל טראמפ.

 

בשבוע שעבר הודיעה מחלקת המדינה לאונר"א שארה"ב מקפיאה יותר ממחצית מכספי הסיוע שהסוכנות אמורה לקבל (65 מ-125 מיליון דולר). ארה"ב הבהירה לסוכנות הסיוע שהתרומות הבאות של ארה"ב תלויות בשינויים משמעותיים בסוכנות הסיוע, שבישראל מותחים עליה ביקורת קשה. בכיר אמריקני הבהיר שהסוכנות תקבל את הסכום שהוקפא "ברגע שתשנה את דרכי הפעולה והמימון שלה".

שקי מזון של אונר"א במחנה הפליטים שאטי ברצועת עזה (צילום: MCT) (צילום: MCT)
שקי מזון של אונר"א במחנה הפליטים שאטי ברצועת עזה(צילום: MCT)
 

מזכ"ל אונר"א, פייר קראנבול, אמר שההחלטה האמריקנית "פתאומית ומזיקה". הוא הוסיף שהסוכנות מתכוון לכרות בריתות עם מקורות מימון חדשים, ושמזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ישתתף בשיחות בין גורמים בכירים כדי להשיג תרומות ממדינות אחרות.

 

הקמפיין של אונר"א, "לכבוד אין מחיר", נועד לגייס 500 מיליון דולר כדי להבטיח שהשירותים המרכזיים שמעניקה הסוכנות לא ייפגעו. הסוכנות מספקת שירותים לפלסטינים בגדה המערבית, רצועת עזה, ירדן, סוריה ולבנון.

הפגנה נגד הקפאת הסיוע של ממשל טראמפ (צילום: AP) (צילום: AP)
הפגנה נגד הקפאת הסיוע של ממשל טראמפ(צילום: AP)
 

"לא נוכל לקבל הפרעה כלשהי לכבוד, ולהשקעה בחינוך ובבריאות", הזהיר מזכ"ל אונר"א. "זה מסוכן למזרח התיכון כולו".

 

ארה"ב היא התורמת הגדולה ביותר לסוכנות הסיוע, ומספקת לה כמעט 30% מהתקציב. היא מעבירה לקופתה כ-300 מליון דולר מדי שנה. רק בשנת 2016 תרמה לאונר"א 368,429,712 דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
"ההחלטה האמריקנית מזיקה"
צילום: MCT
מומלצים