שתף קטע נבחר

מלחמת המושבניקים ב-waze: "אנו חיים על כביש ראשי"

תושבי מושב רווחה שבאזור קריית גת סובלים זה שנים מעומסי תנועה משום ש-waze מפנה נהגים לחצות את המושב כדי לחסוך את הפקקים של צומת פלוגות. כעת הם החליטו לסגור את שער המושב ולא לאפשר זאת יותר. "זה מאוד מסוכן, ילדים פוחדים לחצות את הכביש"

 

 

לאחר שנים של סבל מעומסי תנועה, החליטו תושבי מושב רווחה שבמועצה האזורית שפיר לסגור את שער המושב ולא לאפשר לנהגים שמופנים לשם על ידי waze לעבור דרכו כדי לחסוך פקקים. המושב, אשר ממוקם באזור קריית גת, על כביש 35 מצידו האחד ועל כביש 3533 מצידו השני, מהווה זה שנים מעבר לנהגים שמבקשים לחסוך את פקקי התנועה של צומת פלוגות, ובכך להתחבר לכביש 40.

"עשרות מכוניות חוצות את המושב". שער הכניסה למושב רווחה סגור ( ) ( )
"עשרות מכוניות חוצות את המושב". שער הכניסה למושב רווחה סגור( )

עם זאת, בשנים האחרונות סבלו תושבי המושב מעומסי תנועה חריגים של רכבים אשר חוצים את המושב ללא הרף. הגורם לתופעה הייתה אפליקציית הניווט waze, שמפנה את הנהגים שנוסעים מכיוון המרכז (צומת קסטינה) לכיוון כביש המושב - ולהיפך - וזאת כדי לחסוך את העמידה בפקק בשעות העומס בצומת פלוגות .

 

תושבי המושב המיואשים פנו להנהלת waze כדי למנוע את ההפניה, אך חברת waze, לטענתם, איננה יכולה לשנות את המצב.

התושבים הציבו שלטים בכביש הגישה למושב ()
התושבים הציבו שלטים בכביש הגישה למושב

בימים האחרונים תושבי המושב התאספו יחד עם הוועד וקיבלו החלטה לסגור את השער באופן ידני, ומעתה השער יופעל על ידי תושבי המושב. התושבים הציבו שלטים בכבישי הגישה למושב וסגרו את השער בשעות העומס בבוקר ואחר הצהריים. זאת עד אשר יופעל שער חשמלי אשר ייפתח לתושבי המושב בלבד.

 

סמדר לוי, תושבת המושב ופעילה במאבק, אמרה כי "זה מאוד מסוכן. מדובר בעשרות מכוניות שחוצות את המושב בשני נתיבים".

 

לדברי לוי, "ילדים פוחדים לחצות את הכביש. באופן כללי איכות החיים שלנו ירדה משמעותית, אין לנו את החוויה והיתרונות במגורים במושב. אנו חיים על כביש ראשי, על כל המשתמע מכך".

 

הרשות המקומית פועלת כעת מול משרד התחבורה כדי לפתור את הסוגיה.

 

waze: "לא יכולים למנוע גישה לכבישים"

מחברת waze נמסר בתגובה: "כידוע לכול, כבישים ציבוריים מטבעם פתוחים ומאופשרים לתנועה לכול הנהגים, בין אם הם תושבי השכונות או הערים הרלוונטיות ובין אם לאו. לפיכך, וויז מכוונת את הנהגים בכבישים השונים בכול רחבי הארץ, בהתאם לחוקי התנועה והשילוט הרלוונטי.

 

מעבר לכך, קיימים גורמים אשר רק הם אמונים ומוסמכים לקבוע ולשנות הסדרי תנועה ברחובות ערים, במידת הצורך, לאחר ששקלו את מכלול ההיבטים של העניין ואת השלכות הרוחב של השינוי המבוקש. אם המציאות בשטח תשתנה - המפה תתעדכן בהתאם.

 

מטעמים אלו, ונוכח מטרת השירות שהינה לספק הצעת נסיעה הכפופה להוראות החוק ותנאי השימוש, אין באפשרותנו למנוע ממשתמשי וויז גישה לכבישים הזמינים והמותרים בנסיעה על פי בקשה של קבוצה זו או אחרת. למען הסר ספק, וויז מעולם לא הגיעה להסדר שכזה עם אף שכונה או עיר בארץ או בעולם, ומשקפת את הסדרי התנועה הקיימים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים