שתף קטע נבחר

ח"כ זחאלקה: "עיתוי המלצות המשטרה קשור למחאה נגד פנס"

לאחר שהמשטרה המליצה להעמיד לדין בעלי תפקידים וח"כים במפלגת בל"ד בחשד שזייפו מסמכים כדי להסוות תרומות, טוען אחד מהם, ח"כ ג'מאל זחאלקה, בריאיון לאולפן ynet כי מדובר ברדיפה פוליטית: "המשטרה הדליפה והפכה עניין מנהלי לפלילי. ההר יוליד עכבר"

 

המשטרה הודיעה אתמול כי התגבשה תשתית ראייתית להעמדתם לדין של בעלי תפקידים בכירים במפלגת בל"ד, בהם חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה, חנין זועבי וג'מעה אזברגה, בגין עבירות מרמה, זיוף, הלבנת הון ועוד. "מדובר בעניין פוליטי ב-100 אחוז", טוען ח"כ זחאלקה בריאיון לאולפן ynet וקושר בין פרסום המלצות המשטרה בתיק למחאת הרשימה המשותפת במהלך נאומו של סגן נשיא ארה"ב מייק פנס: "העיתוי קשור למה שהיה בכנסת והדלפות המשטרה מגמתיות".

 

עניינה של הפרשה דיווחים שהועברו למבקר המדינה על ידי בל"ד בנוגע לכספי תרומות בבחירות 2013 ובנוגע לדיווחים על הוצאות בבחירות 2015. על פי החשד, בעלי תפקידים במפלגה זייפו מסמכים בקביעות על מנת להסוות תרומות שקיבלו בניגוד לחוק, בניסיון להטעות את מבקר המדינה. בין היתר עלה בחקירה כי בל"ד קיבלה תרומות בסך מיליוני שקלים באופן לא חוקי.

 

זחאלקה, זועבי ואזברגה. המשטרה ממליצה להעמידם לדין (צילום: חיים הורשנטיין, זהר שחר, יואב דודקביץ) (צילום: חיים הורשנטיין, זהר שחר, יואב דודקביץ)
זחאלקה, זועבי ואזברגה. המשטרה ממליצה להעמידם לדין(צילום: חיים הורשנטיין, זהר שחר, יואב דודקביץ)

עם זאת, ח"כ זחאלקה בטוח כי הפרשה תסתיים בלא כלום: "התשתית הראייתית שהגישה המשטרה לפרקליטות לא אומרת כלום בינתיים. ברוב המקרים היא מחליטה לזרוק את ההמלצות לפח. אני מבקש שתראיינו אותי בעוד כמה חודשים, ותראו שלא יישאר דבר ממה שפורסם על חברי הכנסת של בל"ד ופעיליה. ההר יוליד עכבר".

 

על התנהלות המשטרה זחאלקה לא חוסך במילים: "היא רדפה את חברי בל"ד, פרצה לבתים שלהם באמצע הלילה ועצרה עשרות לחקירה. בהרבה מפלגות אירעו דברים הרבה יותר חמורים, אך בחרו שלא להפוך עניין מנהלי לעניין פלילי. המשטרה ניפחה את התיק. איך אומרים? 'המלצות המשטרה על חברי בל"ד'. מי הם אותם חברי בל"ד? עכשיו כל חבר בל"ד הוא חשוד. אני חושב שזה לא ראוי שלא אומרים שמות".

 

בעניין החקירה אומר זחאלקה כי "כל המפלגות מגישות דו"חות כספיים על ניהול מערכת בחירות ועל ניהול שוטף של המפלגה. מעולם זה לא עבר לעניין פלילי, אלא תמיד הסתיים אצל מבקר המדינה, שלו יש סמכות להעניש במקרה של אי-סדרים - והוא עשה זאת בעבר. היו דברים הרבה יותר קשים והוא הטיל קנסות של מיליונים על הליכוד, הבית היהודי ומפלגות אחרות - ושם זה הסתיים. העובדה שמעבירים את זה לעניין פלילי נובעת מרדיפה פוליטית".

 

בריאיון אתמול לאולפן ynet טען שר התחבורה ישראל כץ כי "הח"כים הערבים וחמאס פועלים בשם אותן מטרות", ברקע מחאתם בכנסת במהלך נאומו של מייק פנס. חמאס הגדיל לעשות כשפרסם הודעת תמיכה במעשיהם של חברי הרשימה המשותפת. "במקרה הזה העם הפלסטיני כולו ראה בעין טובה את מה שעשינו", טוען זחאלקה, "הרמנו דגל נגד הצהרת ירושלים של טראמפ וכל הפלסטינים שמחו על כך - מכל הכיוונים הפוליטיים". באשר להודעת חמאס הוסיף: "אנחנו לא ביקשנו, הם אלה שהוציאו את ההודעה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
ג'מאל זחאלקה
צילום: גיל נחושתן
מומלצים