שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  העוקץ תועד: "תכתוב צמיגים, תכתוב"

  בעל מכונית שביקש להיעזר בשירותי רשת "הילוך שישי" לצורך העברת טסט נדהם לגלות שיטת עוקץ מקורית בין עובד מכון הרישוי לנציג החברה. על התיעוד: מצלמת הרכב

   

   

  אריאל הלפרין ביקש להעביר את הרכב שברשותו טסט, מבחן כשירות שנתי הנדרש על-פי חוק. לאחר שזיהה כי התור לטסט ארוך וזמנו קצר, יצר קשר עם מוסך ברשת "הילוך השישי", המציעה תמורת תשלום שירות שכזה. הלפרין, שהניח כי הרכב שברשותו יעבור את הטסט ללא כל בעיה שכן הוא במצב נסיעה מצוין, הופתע לשמוע מנציג "הילוך שישי" שהרכב נכשל בטסט עקב צמיגים בלויים.

   

  אלא שנציג החברה הרגיע אותו בהבטחה כי אם ירכוש צמיגים בחברה, יקבל הנחה. הלפרין הריח שמשהו אינו כשורה, לדבריו, ובדק את מצלמת הדשבורד המותקנת ברכבו, אשר פועלת ללא הפסקה. לתדהמתו גילה כי נציג החברה מפציר בנציג מכון הרישוי לציין כי הצמיגים פגומים - "תכתוב 'צמיגים', תכתוב. כל צמיג זה כמה מאות שקלים", הוא נשמע אומר בבירור לנציג המכון.

   

  לאחר שפנה הלפרין לנציג "הילוך שישי" ביררה החברה את העניין, והעובד הודה בדברים. האם סברו ב"הילוך שישי" שיש לפצות את הלקוח הנעקץ? לא.

   

  מה אומרים בחברה? אלון אייזיק, מנהל מרכז שירות "הילוך שישי" בראשון לציון אומר כי "ראשית אנחנו מצרים על התחושה שנגרמה ללקוח שלנו ואנחנו נעשה כל הדרוש לתקן את הרושם הרע שנגרם על ידי עובד שסרח. נשמח לארח את מר הלפרין לפגישה נוספת ולפצות אותו על הנזק עליו הוא מלין... אין זו דרכנו ומעולם לא הייתה להנחות מי מעובדינו לפסול מערכת ברכב של לקוח, כל שכן כאשר זה תפקידו של מכון רישוי שמונה על ידי משרד התחבורה והוא אחראי מבחינת החוק להחליט אם צמיג תקין או לא.

   

  "אין לנו מנהל מקצועי שמוסמך לפסול צמיגים, אין מחלקת צמיגים, אנחנו מתווכים בין הלקוח שלנו לבין 'צמיגיה' שנמצאת כאן באזור. מבדיקה שערכנו אין בכלל ספק כי הצמיגים אכן נפסלו על ידי הבוחן ולא בגלל הכוונה שקיבל מהנהג. עצם האמירה של הנהג שלנו אם נאמרה (כאן אבקש להדגיש כי לא שמענו את ההקלטה ואיננו יכולים להתייחס אליה או אל הדרך בה נאמרה אם בכלל) היא חמורה מאוד וכמובן שמייד ערכנו תחקיר ושימוע לעובד. אין לנו רצון להחזיק עובדים שגורמים נזק ללקוחותינו ולשמנו הטוב באופן חד משמעי. אנחנו מתנערים מכל אמירה שכזו ומבחינתנו מדובר בעובד שסרח ופעל על דעת עצמו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים