שתף קטע נבחר

אדלשטיין בפרלמנט האירופי: "למה ביקרתם באיראן מכחישת השואה?"

יו"ר הכנסת אדלשטיין הציג בפרלמנט האירופי קריקטורה איראנית, שלפיה העם היהודי מנצל את השואה לשם רווח כספי. אדלשטיין גינה חברי פרלמנט שנסעו לאיראן. "אף אחד מהם לא הזכיר את הכחשת השואה, שהפכה לעניין שבשגרה עבור המשטר האיראני"

 

 

 

 

אדלשטיין. "בהתעלמות משנאה אנו מסכנים את עצמנו" ()
אדלשטיין. "בהתעלמות משנאה אנו מסכנים את עצמנו"

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי (יואל) אדלשטיין נאם היום (ד') בפרלמנט האירופי בבריסל באירוע לציון יום השואה הבינלאומי, וטען כי מדינות אירופה עדיין לא למדו מהאירוע שהתרחש לפני 70 שנה. אדלשטיין גם הציג כרזה אנטישמית וגינה את חברי הפרלמנט שהשתתפו במשלחת לאיראן

 

"אני מודע לכך שמשלחת מהפרלמנט הזה ביקרה לאחרונה בטהרן", אמר אדלשטיין. "איני יודע מי השתתף בנסיעה, מה היו התוכניות או אילו פגישות התקיימו. אך אני כן יודע שאף אחד מהם לא הזכיר את הכחשת השואה, שהפכה לעניין שבשגרה עבור המשטר האיראני. אני בטוח כי איש לא מחה על תחרות הקריקטורות הממעיטות בערכה של השואה באמצעות שימוש בסטריאוטיפים האנטישמיים הישנים והמזיקים ביותר". בשלב זה הציג אדלשטיין במליאת הפרלמנט קריקטורה אנטישמית שזכתה במקום הראשון ולפיה העם היהודי מנצל את השואה לשם רווח כספי על חשבון העולם.

 

"בהתעלמות משנאה אנחנו מסכנים את עצמנו" ()
"בהתעלמות משנאה אנחנו מסכנים את עצמנו"

 

אדלשטיין הטיח בנוכחים: "על מנת ש'לעולם לא עוד' אכן יהיה לעולם לא עוד, נדרשת פעולה עקבית וכנה. האנטישמיות, בכל מקום בו היא זוקפת את ראשה המכוער ומכל סיבה שהיא, אינה מקובלת ויש להילחם בה על כל צעד ושעל. התייחסות בביטול כלפי מעשים כאלה כ'רק התנגדות לישראל' היא בגדר אבסורד. אין כל הצדקה לאנטישמיות - לא דת, לא עוני, לא חוסר חינוך ולא חילוקי דעות פוליטיים. היום אנו יודעים כי בהתעלמות משנאה ומחוסר סובלנות אנו מסכנים את עצמנו".

 

חילול מצבות בבית עלמין יהודי בסרביה ()
חילול מצבות בבית עלמין יהודי בסרביה

נהג בריטי שהיה מעורב בתקרית אנטישמית ()
נהג בריטי שהיה מעורב בתקרית אנטישמית

דבריו של אדלשטיין נאמרו בעקבות אירועים אנטישמיים שהתרחשו בשנה האחרונה. בחודש דצמבר נהג משאית תועד מקלל את אחד מתושבי שכונת סטמפורד היל הלונדונית סמוך לכניסת השבת. "היטלר היה אדם נהדר, אתם, היהודים, חושבים שאתם שולטים בעולם? פה זה לא ישראל". בשבדיה הושלכו בקבוקי תבערה על בית כנסת, ובהפגנות ברחבי אירופה נשמעו קריאות מוות ליהודים.

 

"זה לא היה ב-1933, אלה היו מקרים מהשנה האחרונה, 2017. מה זה משנה אם כל האנדרטאות לקהילות היהודיות אם בתי הכנסת באירופה עדיין צריכים שמירה מסביב לשעון? אם יהודים מפחדים להסתובב עם שרשראות מגן דוד כי הם מפחדים שיתקפו אותם?", תהה אדלשטיין.

 

במהלך הנאום פנה ח"כ אדלשטיין אל הנוכחים, חברי הפרלמנט, ושאל מדוע אינם מגנים את מכחישי השואה ומאידך מתנהלים בדו פרצופיות אל מול הפרובוקציות שנעשות מצד שונאי ישראל. "מנהיגים מחבקים את רב הקהילה המקומית בהזדהות לאחר פשע שנאה, אך בה בעת מתייחסים לחמאס כאל קול לגיטימי בשיח?", תהה אדלשטיין. "תקיפה זוכה לגינוי כאנטישמית ולאחר מכן ישראל מוקעת בגין פשעי מלחמה בדויים? מסרים סותרים אלה אינם בונים אמון. תחת זאת, הם מונעים מאיתנו לקיים את המחויבויות המשותפות שלנו".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים