שתף קטע נבחר

פועל נפל מפיגום ונותר נכה, מנהל העבודה לא הורשע

במסגרת הסדר טיעון נגזרו 250 שעות עבודה לתועלת הציבור ופיצוי בסך 30 אלף שקלים בלבד על מנהל עבודה באתר בנייה, שהואשם בגרימת חבלה ברשלנות לאחר שאחד מעובדיו נפל מפיגום, נפצע קשה ונותר נכה. פרקליטו של המנהל: "הרשעה הייתה עלולה לגרום לו לאבד את פרנסתו"

ארכיון (צילום: דוברות מד"א) (צילום: דוברות מד
ארכיון(צילום: דוברות מד"א)

250 שעות עבודה לתועלת הציבור, אי-הרשעה ופיצוי בסך 30 אלף שקלים בלבד - זה העונש שהושת על יעקב יוסף (52), מנהל עבודה באתר בנייה מנתניה, שהואשם בגרימת חבלה ברשלנות לאחר שעובד שהועסק באתר הבנייה שאותו ניהל נפל מפיגום, נפצע קשה ונותר נכה לשארית חייו.

 

לפי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בנתניה על ידי פרקליטות מחוז מרכז, נטען כי באוגוסט 2011, יוסף וחברת "עובדיה יוסף חברה לבניין והשקעות בע"מ", החלו בעבודות לבניית בניין בנתניה.

 

אלא שהחברה לא הודיעה למנהל העבודה האזורי על תחילת העבודות ועל מינוי מנהל עבודה כנדרש בתקנות. עוד נטען כי יוסף שימש מנהל עבודה בפועל באתר, ומתוקף תפקידו היה אחראי על הבטיחות במקום.

 

כך, במהלך עבודות חיפוי ושיש בבניין, עלה אחד העובדים על הפיגום, שהוצב בגובה של כשישה מטרים. בשל ליקויים – הוא נפל.

עו"ד ד"ר ניסן שריפי ()
עו"ד ד"ר ניסן שריפי

לאחר שנשמעו ראיות התביעה והחל הליך גישור, הודו יוסף והנאשמים הנוספים במיוחס להם. במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמם, הוסכם כי יוסף יבצע את העונש המוזכר לעיל. בשלב הטיעונים לעונש, טענה הפרקליטות כי מדובר בעונש הולם וביקשה להרשיע את יוסף במיוחס לו.

 

סנגורו של הנאשם, עו"ד ד"ר ניסן שריפי, הצביע על "מחדלי חקירה" שלטענתו פגעו בהגנת הנאשם, לאחר שלדבריו חומר הראיות שנאסף במהלך החקירה לא נשמר במלואו ואף הושמד. למרות זאת, לטענתו, בחר מרשו "לקחת אחריות ולהודות במיוחס לו". הפרקליט טען בפני בית הדין כי הרשעה עלולה לפגוע במרשו בצורה ממשית והוא אף עלול לאבד את מקור פרנסתו.

 

בהחלטתו קבע בית המשפט כי הנאשמים לקחו אחריות על האירוע וזקף עובדה זו לזכותם. עוד נקבע כי "בענישה שהוצגה בעסקת הטיעון ניתן מענה הולם לעבירה שבוצעה ולפגיעה שנגרמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
אתר בנייה. ארכיון
צילום: הרצל יוסף
מומלצים