שתף קטע נבחר

ארדן על פרישת ניצב ריטמן: "חרדים לאמון הציבור במשטרה"

יומיים אחרי שמפקד להב 433 הודיע על החלטתו לסיים את תפקידו, אמר השר לביטחון הפנים: "זו הייתה החלטה נכונה". דבריו של ארדן נאמרו במהלך חנוכת בית חדש ליחידת הפרשים של משטרת מחוז תל אביב

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס הבוקר (יום ה') להחלטתו של ניצב רוני ריטמן, שנחקר על הטרדות מיניות, לסיים את תפקידו כמפקד להב 433. יומיים אחרי הודעתו של ריטמן, אמר השר ארדן כי "זו הייתה החלטה נכונה לאור מה שהיה בבג"ץ ומעבר לכך, בימים הקרובים ימסור המפכ"ל את החלטתו בנוגע לצעדים הפיקודיים נגד ניצב ריטמן".

ניצב ריטמן והשר ארדן (צילום: צביקה טישלר, יואב דודקביץ) (צילום: צביקה טישלר, יואב דודקביץ)
ניצב ריטמן והשר ארדן(צילום: צביקה טישלר, יואב דודקביץ)

הודעתו של ריטמן התפרסמה חודשיים לאחר שבג"ץ הורה למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, לקבל החלטה אחרת בנוגע להחזרת הקצין הבכיר לתפקידו. במהלך טקס חנוכת ביתה החדש של יחידת הפרשים במחוז תל אביב במושב תלמי מנשה אמר ארדן כי "אנחנו חרדים גם לאמון הציבור במשטרה, ומצד שני גם לכך שקצינים בכירים, היחס כלפיהם יהיה הוגן".

 

גם המפכ"ל אלשיך התייחס לנושא ואמר: "המשטרה לא טעתה בהתנהלותה לגבי ניצב ריטמן. אנחנו ניתן את התגובה לבג"ץ לגבי רוני ריטמן ולאחר מכן נודיע מה הולך לקרות בעתיד. בינתיים הודעתו על פנייתו ובקשתו".

 

במכתב ששלח לאלשיך ולשר ארדן ביום שלישי כתב ריטמן: "הנני להודיעכם כי בנסיבות שנוצרו ולאחר ששקלתי את הדברים בכובד ראש, החלטתי לבקש לפרוש מתפקידי כראש להב 433 בשבועות הקרובים, וזאת לאחר שייבחר מפקד חדש לתפקיד וביצוע חפיפה מסודרת שתאפשר רציפות במשימות העומדות בפני היחידה".

 

השר ארדן והמפכ"ל אלשיך בטקס חנוכת הבית החדש של יחידת הפרשים  (צילום: אלי סניור) (צילום: אלי סניור)
השר ארדן והמפכ"ל אלשיך בטקס חנוכת הבית החדש של יחידת הפרשים (צילום: אלי סניור)

 (צילום: אלי סניור) (צילום: אלי סניור)
(צילום: אלי סניור)

הבית החדש של יחידת הפרשים יחליף את האורווה הרעועה ששיכנה עד כה את הסוסים בהרצליה. השר ארדן הטיל על מפקד מחוז תל אביב, ניצב צ'יקו אדרי, למצוא את המשכן החדש.

 

האתר בתלמי מנשה כולל אורוות מרווחות, משטח אימונים גדול לסוסים, חוות טיפולים ועוד שלל אמצעים מהמשוכללים ביותר בעולם. בסיום הטקס נערכה מצגת של פעילות הסוסים והפרשים גם יחד, שמדמים כיצד הם מפזרים הפרות סדר. השר ארדן אמר בטקס כי "יש לזכור שהסוסים משרתים ועוזרים לנו כבני אדם ומחובתנו לדאוג להם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר, יואב דודקביץ
ניצב ריטמן והשר ארדן
צילום: צביקה טישלר, יואב דודקביץ
מומלצים