שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  "הים המבעבע": מאות דולפינים צדים דגים
  לא קל לאתר מזון באוקיינוס הפתוח ודולפיני סטנלה ארוכת חרטום התקבצו ללהקה המונה 5,000 פרטים כדי להגדיל את סיכויי הציד. מאות מהם מצאו להקה עצומה של דגי אורנוניים שעלתה אל פני הים ליד קוסטה ריקה, אך הם לא הטורפים הרעבים היחידים שגילו את האוצר. הצצה לפרק הרביעי בסדרת הטבע החדשה של ה-BBC, "הכוכב הכחול 2", שתשודר במוצ"ש ב-21:45 בכאן 11

   

  באדיבות כאן 11 | צילום: הכוכב הכחול 2 | 2017 BBC

  באדיבות כאן 11 | צילום: הכוכב הכחול 2 | 2017 BBC

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מי שמסיירים באוקיינוס, המקבילה הימית למדבר, שממה עצובה המכסה למעלה מחצי פני כדור הארץ הם דולפיני סטנלה ארוכת חרטום. הם מתקבצים יחד בלהקת על המונה 5,000 פרטים כדי להגדיל את הסיכויים שלהם למצוא מזון באוקיינוס הפתוח, בו יש מעט מזון ואין כמעט היכן להסתתר מפני טורפים. הדולפינים נודדים למרחקים עצומים כדי למצוא מזון והם מצאו אותו בחוף הפסיפי של קוסטה ריקה.

   

   (צילום: BBC 2017 | באדיבות כאן ערוץ 11) (צילום: BBC 2017 | באדיבות כאן ערוץ 11)
  (צילום: BBC 2017 | באדיבות כאן ערוץ 11)

   (צילום: BBC 2017 | באדיבות כאן ערוץ 11) (צילום: BBC 2017 | באדיבות כאן ערוץ 11)
  (צילום: BBC 2017 | באדיבות כאן ערוץ 11)

   

  איתור "הים המבעבע" במרחבי האוקיינוס הפתוח נחשב עד כה למיתוס ואגדה בין דייגים. הוא הציב אתגר גדול לצוות הצילום של ה"כוכב הכחול" מאחר ומדובר באירוע חמקמק ביותר. אלפי קילומטרים רבועים של אוקיינוס נסרקו במשך ימים בחיפוש אחר דגי האורנוניים, אך צוות הצילום הגיע לאחר תום האירוע כדי לגלות את שרידי המהומה בים.

   

   (צילום: Erik Beita Cortez) (צילום: Erik Beita Cortez)
  (צילום: Erik Beita Cortez)

   (צילום: BBC 2017) (צילום: BBC 2017)
  (צילום: BBC 2017)

   

  לאחר שלא הצליחו למצוא שוב את הדגים הנטרפים, הם שינו טקטיקה והחלו לחפש אחרי הטורפים, להקת העל של הדולפינים באזור קוסטה ריקה, אך ללא תוצאות. לבסוף, אחרי שלושה שבועות של חיפושים, נמצאה להקה עצומה של אורנוניים, שנאספה יחד על ידי מאות סטנלות.

   

  דגי אורנוניים נחשבים לאחד ממיני הדגים הנפוצים ביותר בעולם והם עולים בדרך כלל אל פני המים בשעות הלילה כדי לאכול פלנקטון. הפעם הלהקה העצומה עלתה אל פני המים בשעות היום, ככל הנראה כדי להשריץ את הדור הבא. בזמן שהדגים מתמקדים בהשרצה, מבחינת הדולפינים מדובר בסעודת מלכים. הם הצליחו לאתר את הלהקה העצומה והם מגבירים את קצב ההתקדמות שלהם.

   

   (צילום: BBC 2017) (צילום: BBC 2017)
  (צילום: BBC 2017)

   (צילום: David Valencia) (צילום: David Valencia)
  (צילום: David Valencia)

   

  הם אינם הטורפים היחידים שזיהו את האורנוניים. דגי טונה צהובת סנפיר, אחריהם כנפתנים עם מוטת כנפיים של שני מטרים. דג המפרשן שנחשב לאחד הדגים המהירים ביותר בים הצטרף למרדף, כשדגי האורנוניים עלולים לחזור למעמקים בכל רגע. 

   

   (צילום: Franco Banfi) (צילום: Franco Banfi)
  (צילום: Franco Banfi)

   

  הדולפינים שוחים מתחת ללהקה כדי לרתק אותה על פני המים ומאלצים אותם להצטופף יותר. דגי הטונה מסתערים אף הם במהירות של 70 קמ"ש. גם הכנפתנים מגיעים בתנועות איטיות ופוערים פה עצומים, גורפים אליו מאות אורנוניים.

   

  להקת הדגים התפזרה והמפרשן מלקט את מי ששרד. תוך 15 דקות בלבד, הים "רתח" מבעלי חיים ימיים ומבעלי כנף, כולם עטו על הארוחה הגדולה וכל מה שנותר הן שאריות כסופות של קשקשים.

   

  עוד הצצות ל"כוכב הכחול 2":

  פרק 1 | ים מסוכן: דגי הענק שצדים ציפורים

  פרק 2 | צייד באפילה: דג עם שיני ענק מחפש טרף במעמקים

  פרק 3 | חיזור במעמקים: מחול הדגים המסוכן

   

  החיים המופלאים באוקיינוסים

  העונה השנייה של סדרת הטבע מבית היוצר של ה-BBC "הכוכב הכחול 2", צולמה במשך ארבע שנים ב-39 ארצות במטרה לתעד את החיים המופלאים באוקיינוסים ברחבי העולם. את הסדרה מגיש סר דיוויד אטנבורו. פרק הבכורה שלה ריתק למסכים 14 מיליון צופים באנגליה והעניק לה את התואר "התוכנית הנצפית ביותר לשנת 2017".

   

   (צילום: BBC 2017) (צילום: BBC 2017)
  (צילום: BBC 2017)

   

  הסדרה בת שבעה פרקים, משודרת בבכורה בלעדית באיכות HD ב"כאן - תאגיד השידור הישראלי", שרכש את זכויות השידור בישראל. מדי שבוע ביום ה' יתפרסם ב-ynet קטע בלעדי מסדרת "הכוכב הכחול 2".  

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים