שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  15 שנים לאסון קולומביה: "היותנו כאן זה ניצחון גדול"

  טל רמון, בנו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון, הופיע בטקס שערכה נאס"א לזכר חברי המשלחת ואסטרונאוטים נוספים שנהרגו במילוי תפקידם. הוא ביצע שיר מהאלבום שכתב לזכר אביו ואחיו אסף ז"ל

  סוכנות החלל האמריקנית נאס"א  ציינה אתמול (ה') 15 שנים לאסון מעבורת החלל "קולומביה" בפברואר 2003 במסגרת יום הזיכרון השנתי לאסטרונאוטים שנהרגו במהלך תפקידם. 

   

  בטקס שנערך במרכז החלל קנדי שבפלורידה הופיע הזמר טל רמון, בנו של האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון, שנספה באסון מעבורת קולומביה. "אני נרגש כל כך להיות כאן אתכם", אמר רמון טרם החל בהופעתו.

  רמון מופיע בפני המשפחות השכולות ואנשי נאס"א (Photo: AP) (Photo: AP)
  רמון מופיע בפני המשפחות השכולות ואנשי נאס"א(Photo: AP)

   (Photo: AP) (Photo: AP)
  (Photo: AP)

  רמון שיחזר בפני הנוכחים בטקס את ההתרגשות הרבה סביב צירופו של אביו למשימה, לא רק בישראל אלא גם בארצות הברית. הוא ציין כי אביו היה בן לניצולת שואה שעבדה בתור מורה לפסנתר ולימדה את אביו לנגן. המסע המוזיקלי שלו, סיפר רמון, החל לאחר מות אביו כשחזר לישראל ולפסנתר שעליו אילן ניגן.

   

  בטקס הזיכרון ביצע רמון את שיר הנושא מאלבום הבכורה שלו, "דמות", שאותו כתב לזכרם של אביו ואחיו, סרן אסף רמון, שנהרג בהתרסקות מטוס קרב במהלך טיסת אימון ב-2009. "למרות הטרגדיה הגדולה, אנו מאמינים כי עצם היותנו כאן זה ניצחון גדול", הוסיף.

   (Photo: AP) (Photo: AP)
  (Photo: AP)

  אילן רמון ז"ל (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  אילן רמון ז"ל(צילום: רויטרס)

  מעבורת החלל "קולומביה" התרסקה ב-1 בפברואר 2003 לאחר שפיסת קצף בידוד שעטף את מיכל הדלק התפרקה במהלך ההמראה, פגעה בכנף המעבורת ויצרה בה סדקים. בעת כניסת המעבורת לאטמוספירה חדרו גזים חמים דרך הסדקים, גרמו לאובדן יציבות המעבורת והביאו לשריפתה באטמוספירה.

   

  בין הנוכחים בטקס היה גם שומר היערות, גרגורי קוהרס, שהשתתף במאמצי החיפוש והסריקה אחר שרידי המעבורת שנמשכו כשלושה חודשים. "היה חשוב מאוד עבורנו להביא את הצוות אל משפחותיהם ואנו אסירי תודה שהצלחנו לעשות זאת", אמר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים