שתף קטע נבחר

כך רוסיה סייעה לצפון קוריאה להפר סנקציות

גורמי מודיעין מערביים טוענים כי בניגוד לסנקציות שהוטלו עליה, המדינה המבודדת העבירה פחם דרך שני נמלים ברוסיה, שהגיעו לבסוף לדרום קוריאה וליפן. הסנקציות הוטלו באוגוסט כדי להקשות על פיונגיאנג כלכלית בזמן שהיא ממשיכה במרוץ לנשק גרעיני

האם רוסיה משתפת פעולה עם צפון קוריאה לאחר שהייתה שותפה להטלת הסנקציות עליה? שלושה גורמי מודיעין מערביים אמרו בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס כי בשנה שעברה העבירה צפון קוריאה פחם לרוסיה, שמצא את דרכו לבסוף בדרום קוריאה וביפן, דבר המהווה הפרה של הסנקציות שהוטלו על המדינה המבודדת בחודש אוגוסט האחרון.

 

שגרירות רוסיה בצפון קוריאה הכחישה את הדיווח. "זהו מידע שגוי. רוסיה לא רוכשת פחם מצפון קוריאה ולא מהווה תחנת מעבר עבור מדינה שלישית", מסרה השגרירות בהודעה שצוטטה בסוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס.

 

פחם משמש כלי הכנסה כלכלי משמעותי עבור פיונגיאנג, שממשיכה במרוץ החימוש שלה להשיג נשק גרעיני. לפי גורמי המודיעין, לפחות שלוש פעמים בשנה שעברה הגיעו משלוחי פחם לנמלים נאקחודקה וחלמוסק ברוסיה, שם המשלוחים נפרקו והועלו מחדש לספינות שהגיעו לדרום קוריאה וליפן. "הנמלים הללו הם בסיס מרכזי לפחם הצפון קוריאני", אמר אחד הגורמים.

 

בין היתר נרשמו משלוחי פחם בהיקף של 17 אלף טון ואף יותר מ-20 אלף טון בשני תאריכים שונים במהלך השנה האחרונה. המשלוחים לא עברו את בדיקת המכס הרוסי בשל הסנקציות שהטילה מועצת הביטחון על צפון קוריאה, אבל הוא הוטען על ספינות שמתופעלות בידי צוותים סינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס/KCNA
קים ג'ונג און
צילום: רויטרס/KCNA
מומלצים