שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הגשמים חשפו אתר קבורה עתיק ברצועת עזה
  בחצר בית ברצועת עזה נמצאו חללים ששימשו לקבורה, עצמות וכלי חרס. ארכיאולוגים ברצועה אמרו כי מדובר באתר קבורה מלפני כ-2,000 שנה, מהתקופה שבה האימפריה הרומית שלטה באזור

  ארכיאולוגים ברצועת עזה סבורים כי אתר קבורה, שנחשף היום (ו') בשל הגשמים העזים שירדו גם ברצועת עזה, הוא בן כ-2,000 שנה - מהתקופה שבה הרומאים שלטו באזור.

   

  אל-קאפרנה ליד אתר הקבורה (צילום: AP) (צילום: AP)
  אל-קאפרנה ליד אתר הקבורה(צילום: AP)

  כלי חרס שהתגלה במקום (צילום: AP) (צילום: AP)
  כלי חרס שהתגלה במקום(צילום: AP)

   

  עבד-אל-קארים אל-קאפרנה, שבחצר ביתו נמצא אתר הקבורה העתיק, אמר כי הוא מצא במקום תשעה חללים לקבורה, עצמות אדם וגם כלי חרס.

   

  ארכיאולוגים ברצועת עזה אמרו כי ככל הנראה הקברים הם מהתקופה שבה האימפריה הרומית שלטה באזור, אבל לדבריהם הם יזדקקו לבדיקות נוספות כדי לקבוע מאיזו תקופה הקברים שנתגלו.

   

  אל-קאפרנה עצמו אמר כי הוא גילה את אתר הקבורה העתיק בשל הגשמים החזקים שירדו בימים האחרונים.

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   

  רצועת עזה שימשה במשך אלפי שנים כשטח מפתח לכוח צבא המבקש לנוע בין חלקו הצפוני של המזרח התיכון לחלקו הדרומי. באזור זה עוברת "דרך הים" והרצועה מחברת בין מדבר סיני ומצרים לארץ ישראל ודרכה לסוריה ומסופוטמיה. מטעם זה, נערכו ברצועה קרבות מכריעים לאורך ההיסטוריה והיא החליפה אדונים פעמים רבות.

   

  ב-200 לפנה"ס כבש את הרצועה המלך הסלווקי אנטיוכוס ה-3. בשנות ה-90 של המאה הראשונה לפנה"ס כבש את הרצועה המלך החשמונאי אלכסנדר ינאי. רצועת עזה עברה יחד עם הממלכה החשמונאית לתחום שלטונה של האימפריה הרומית ולאחר מכן לשליטתה של האימפריה הביזנטית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים