שתף קטע נבחר

12 מטעני חבלה נחשפו בכביש פלסטיני

המטענים הוטמנו באדמה בכביש ליד טולכרם, אבל הגשמים העזים חשפו אותם - ותושב פלסטיני הזעיק את מנגנוני הביטחון. לא ברור מי הטמין אותם ונגד מי כוונו: במקום עוברים אזרחים פלסטינים - אך גם כלי רכב של צה"ל. מקור ביטחוני ל-ynet: משקל כל מטען - 30-20 ק"ג

אחד המטענים שהתגלו ליד טולכרם ()
אחד המטענים שהתגלו ליד טולכרם

מנגנוני הביטחון הפלסטיניים חשפו ביממה האחרונה זירה מורכבת של מטענים שהוטמנו לצד כביש המחבר בין שני כפרים פלסטיניים סמוכים לטולכרם.

 

הכביש נמצא בשטח A, שבשליטה מלאה של הרשות הפלסטינית, והמטענים התגלו בין הכפרים עתיל ועלאר. גורם במנגנוני הביטחון הפלסטיניים אמר ל-ynet כי תושב פלסטיני הבחין אתמול בחפצים חשודים מבצבצים מהאדמה בצד הכביש בשל הגשמים העזים.

 

לפי הגורם הפלסטיני, התושב הזעיק למקום את המשטרה הפלסטינית, וכוח הנדסה פלסטיני חשף 12 מטעני חבית שהוטמנו באדמה. לפי המקור הפלסטיני, אורך כל מטען היה 40 ס"מ וקוטרו 30 ס"מ. משקל כל מטען היה 30-20 קילוגרם.


לפי המקור הפלסטיני כוח ההנדסה פירק מטען אחד בשטח והחל לנטרל את שאר המטענים, כדי לפרקם במתקני המנגנונים לצורך חקירת העניין.

 

הגורם הפלסטיני ששוחח עם ynet ציין כי לפי שעה לא ידוע נגד מי כוונו המטענים. הוא אמר כי במקום עוברים כלי רכב אזרחיים פלסטיניים, אבל הוסיף כי לעתים עוברים בו גם כלי רכב של צה"ל כשהם נכנסים לפעילות מבצעית בשטחי הרשות.

 

לפי המקור, על סמך הממצאים נראה שהמטענים הוטמנו במקום לפני זמן רב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים