שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אישה במצב קשה לאחר 2 נסיונות כושלים לתרום כליה לבעלה
  דורית קמרי רצתה להציל את חיי בעלה ולתרום לו כליה. הניסיון הראשון לפני שבועיים הופסק כבר בתחילתו עקב אי ספיקה נשימתית, לפני שלושה ימים היא ניסתה שוב, הפעם גופה קרס והיא במצב קשה בטיפול נמרץ. בעלה: "אני שבר כלי, איבדתי טעם לחיים"
  טרגדיה בבית החולים איכילוב בתל אביב: אישה שהגיעה לתרום כליה עבור בעלה סבלה מקריסת מערכות הנשימה ככל הנראה בשל אלרגיה להרדמה. לאחר כשבועיים שוב ניסו לנתחה, אולם שוב לקתה באי ספיקה נשימתית. מצבו של בעלה ממשיך להידרדר.

   

  לפני כשבועיים הגיעה דורית קמרי (47), תושבת חולון, לבית החולים איכילוב בתל אביב כדי לתרום את כלייתה לבעלה יוחנן (48), הסובל זה שלוש שנים מאי ספיקת כליות. מצבו של יוחנן החל להידרדר, ומשלא נמצא תורם מתאים החליטה האישה לעבור בדיקות התאמת רקמות. לאחר שנמצאה מתאימה לתרומה לבעלה, הוזמנו השניים לניתוח.

   

  בעוד בעלה ממתין בחדר ניתוח אחד, דורית החלה לעבור את תהליך ההנשמה הראשון, אולם אז חלה אי ספיקה נשימתית והניתוח הופסק. היא הועברה לאשפוז במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ, והרופאים משערים שאלרגיה לחומרי ההרדמה היא שגרמה לקריסתה.

  "חרב עלינו עולמנו". יוחנן קמרי לצד אשתו בבית החולים איכילוב (צילום: באדיבות יוחנן קמרי) (צילום: באדיבות יוחנן קמרי)
  "חרב עלינו עולמנו". יוחנן קמרי לצד אשתו בבית החולים איכילוב(צילום: באדיבות יוחנן קמרי)
   

  לפני שלושה ימים היא נכנסה בשנית לחדר הניתוח כדי להנציל את כלייתה למען בעלה. הבעל ואשתו נכנסו לחדרי הניתוח הסמוכים, אולם כרבע שעה לאחר תחילת הניתוח, בעוד דורית שוכבת על שולחן הניתוחים, היא נכנסה למצוקה נשימתית וחוותה תגובה אלרגית חריפה מהפעם הקודמת. רופאי איכילוב החליטו להפסיק את הניתוח ולהעבירה ליחידה לטיפול נמרץ, כשהיא במצב קשה.

   

  הבעל יוחנן: כל התקוות נגוזו; אני שבר כלי

  "אנחנו במבוי סתום" מספר יוחנן קמרי, הזקוק לתרומת כליה. "כבר שלוש שנים שאני חי בסיוט. אני לא יכול לעבור דיאליזה כיוון שהרופאים סבורים שזה ירסק אותי. אחרי שאשתי נמצאה מתאימה, הייתה לנו תקווה שהחיים שלנו יחזרו למסלולם.

   

  "אבל אז שוב חרב עלינו עולמנו. אני מרגיש שכל התקוות נגוזו. תרומת כליה היא הדרך היחידה שלי לחיות. המצב שלי ממשיך להידרדר, אני לא יכול לטפל בעצמי, וגם לא מסוגל לטפל באשתי, למרות שאני עושה את המיטב.

   

  "אני לא מש ממיטתה ולא מסוגל להפקיר אותה, אבל מרגיש כבר שאיבדתי את הטעם לחיים", מוסיף יוחנן. "אני שבר כלי, ירדתי כבר 30 ק"ג ממשקלי. אני לא אותו אדם עצמאי ושמח שהייתי לפני חמש שנים. הטרגדיות באו בבום, בלי הכנה מוקדמת, ואני דועך מרגע לרגע. אני מקווה שאנשים בעלי סוג דם AB+ יפתחו את הלב ויסכימו לתרום כליה, רק כדי שאוכל לחיות".

   

  המעוניינים להגיע לבדיקת התאמת רקמות, בעלי סוג דם AB+, יכולים ליצור קשר עם המרכז הלאומי להשתלות איברים.
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות יוחנן קמרי
  בני הזוג קמרי בימים טובים יותר
  צילום: באדיבות יוחנן קמרי
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים