שתף קטע נבחר

נתניהו: איראן מנסה להפוך את לבנון לאתר טילים אחד גדול

לפני המראתו לפגישה עם פוטין בקרמלין, הזהיר ראש הממשלה מהתפתחות האיום האיראני, בהמשך למאמר החריג של דובר צה"ל בתקשורת הלבנונית: "איראן מנסה להפוך את לבנון לאתר לייצור טילים מדויקים נגד ישראל, דבר שאיננו מוכנים לסבול"

 

 

ראש הממשלה ממריא לפגישה עם ולדימיר פוטין במוסקבה - ומזהיר מפני הניסיון האיראני להפוך לדבריו את לבנון ל"אתר טילים אחד גדול". רגע לפני עלייתו לטיסה לרוסיה אמר הבוקר (יום ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ידון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין "על הניסיון של איראן להפוך את לבנון לאתר טילים אחד גדול, אתר לייצור טילים מדויקים נגד מדינת ישראל, דבר שאיננו מוכנים לסבול". זאת, בהמשך למאמרו החריג של דובר צה"ל בתקשורת הלבנונית, שבו התמקד באותו הדבר.

 

נתניהו ופוטין בפגישתם הקודמת בחודש אוגוסט (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נתניהו ופוטין בפגישתם הקודמת בחודש אוגוסט(צילום: AFP)

 

"אנחנו נפגשים כדי להבטיח את התיאום הצבאי בין צה"ל לכוחות צבא רוסיה בסוריה", אמר נתניהו. "עד היום זה הצליח וחשוב שזה ימשיך להצליח. אני אדון עם הנשיא פוטין על הניסיונות הבלתי פוסקים של איראן להתבסס צבאית בסוריה, דבר שאנחנו מתנגדים לו בתוקף וגם פועלים נגדו".

 

לנתניהו, שייפגש עם פוטין בקרמלין, מצטרף בנסיעה ראש אמ"ן האלוף הרצי הלוי במקומו של ראש המוסד יוסי כהן. הסיבה לשינוי זה היא שנתניהו החליט להתמקד בתיאום הצבאי בין צה"ל לצבא רוסיה. מלבד ראש אמ"ן עלו למטוס החכור הקטן שהמריא מישראל גם השר זאב אלקין, ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת והמזכיר הצבאי תת-אלוף אליעזר טולדנו.

 

פגישתם הקודמת של מנהיגי ישראל ורוסיה נערכה באוגוסט האחרון בבית הקיץ של פוטין בסוצ'י. נתניהו אמר אז למארחו כי נוכחותה של איראן בסוריה היא בגדר איום על ישראל, המזרח התיכון והעולם כולו. כמו כן אמר אז נתניהו כי איראן עושה את דרכה להשתלט גם על עיראק ותימן.

 

דגל איראן בעצרת של חיזבאללה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
דגל איראן בעצרת של חיזבאללה(צילום: AFP)

השר אלקין אמר הבוקר לפני ההמראה: ‏"מניסיון העבר כל פגישה כזאת תרמה תרומה חשובה מאוד לביטחון ישראל". הוא ציטט מהעיתון הרוסי "קומרסנט", שם לדבריו נכתב הבוקר: "נתניהו היום הוא מנהיג יחיד בעולם שמצליח לקיים מערכת קשרים טובה מאוד עם נשיא ארצות הברית ונשיא רוסיה בו זמנית". 

 

במאמר שהתפרסם אתמול באתרי אופוזיציה בלבנון ובתקשורת הערבית קרא דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, לאזרחי לבנון לפקוח את עיניהם בצל ההשתלטות האיראנית על מדינתם. "לבנון הופכת במעשה ובמחדל של הרשויות הלבנוניות ושל העלמת עין מצד חברות רבות בקהילה הבינלאומית למפעל טילים אחד גדול", הזהיר מנליס.

 

 

המאמר, שפרסומו חריג, פורסם בין היתר בבלוג של מאמרים העוסק בענייני העולם הערבי בשם "אל-חוואר אל-מתמאדן". בנוסף, הוא פורסם באתר אלמצדר ובקול ביירות, אתר החדשות של רשת הרדיו. כמו כן, קטעים מהמאמר צוטטו בסוכנויות ידיעות פלסטיניות מקומיות, וגם בגדולה שבהן, "מען".

 

"זו כבר לא העברה של נשק, כסף או ייעוץ. דה-פקטו איראן פתחה סניף חדש, 'סניף לבנון – איראן זה כאן'. צה"ל ערוך ומוכן לכל התרחישים, ואף מתכנן לשפר עוד יותר את מוכנותו במהלך השנה. כפי שהוכחנו בשנים האחרונות, ומי שצריך לדעת על כך יודע, הקווים האדומים הביטחוניים שלנו ברורים, ואנו מוכיחים זאת מדי שבוע. הבחירה בידיכם, אזרחי לבנון", כתב מנליס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו לפני המראתו למוסקבה
מומלצים