שתף קטע נבחר

עורך הידיעה: "להורות לנזוף בעיתונאי? זו לא דיקטטורה, גברת נתניהו"

בהקלטה שנחשפה אתמול נשמעת אשת ראש הממשלה צורחת על יועץ תקשורת ומורה לו לערוך "שיחת נזיפה" לצחי קומה, עורך מדור "העלוקה" ב"ידיעות אחרונות". קומה: "לא קם האדם שיצלצל ויגיד לי 'תתקן ותעשה'". ח"כ נאוה בוקר: "זו מציצנות. איפה זה ייגמר?"

 

 

ההקלטה - והסערה. בקלטת מ-2009, שנחשפה אתמול, נשמעת אשת ראש הממשלה שרה נתניהו מתפרצת בצעקות רמות כלפי יועץ התקשורת שעיה סגל ז"ל - והכול בגלל ידיעת רכילות ב"ידיעות אחרונות", שלא הזכירה את עבודתה כפסיכולוגית. "הגברת נתניהו מבקשת בכל פעם לציין שהיא פסיכולוגית, וזו לא בושה, אלא שבין זה לבין להתעצבן כך יש הבדל גדול", טוען צחי קומה, עורך מדור "העלוקה" בריאיון לאולפן ynet.

 

הידיעה שהרגיזה את שרה נתניהו ()
הידיעה שהרגיזה את שרה נתניהו

הידיעה עסקה בחסות שנתנה הגברת נתניהו לאירוע התרמה לאקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. "מדובר באייטם חיובי ומעצים, וחבל מאוד שאנשים לוקחים ממנו את המעשה הטוב שהיא עושה, ולוקחים את הידיעה לכיוונים אחרים", טוען קומה ומוסיף: "אשת ראש הממשלה צריכה להבין שעם כל הפרסום והנפנופים בדאבוס והודו, יש גם דברים לא נעימים שיעולים לצוץ עליה - ואף אחד לא גורם לזה מלבדה. זה לא דבר הראשון ולא האחרון שנשמע".

 

בהקלטה נשמעת הגברת נתניה גוערת ביועץ התקשורת המשפחתי דאז לערוך "שיחת נזיפה" לעורך מדור "העלוקה". בעניין זה מבהיר קומה: "לא קם האדם שיצלצל ויגיד לי 'תתקן ותעשה'. העורך הראשי שלי הוא האוטוריטה היחידה שיכולה לתת לי את ההוראה הזאת - בטח שלא שעיה סגל ז"ל או כל יחצ"ן אחר".

 

לדברי קומה, "הדבר המטריד שיש בתוך ההקלטה הוא שבעצם נתניהו מורה לשעיה סג"ל לצלצל ולנזוף בעיתונאי. אנחנו לא שלטון דיקטטורי, גבירתי אשת ראש הממשלה. מביאים לה את ההרגשה שהיא ובעלה שולטים בתקשורת - מסתבר שלא".

 

"הצרחות של נתניהו הדביקו את שירה רבן לקיר"

עו"ד נעמי לנדאו, שייצגה ומייצגת חלק מעובדי משרד ראש הממשלה לשעבר שטענו ליחס מחפיר מצידה של הגברת נתניהו, טוענת כי "הקלטת משרתת את הקהל במדינת ישראל ומהווה הוכחה. מצבה של הגברת נתניהו אולי הוטב, אולי הורע, אין לי שמץ, אבל הצרחות האלה נשמעו גם נשמעו. מני נפתלי וגיא אליהו אמרו את זה, השופטת דיתה פרוז'ינין אמרה את זה וכך גם ביה"ד הארצי לעבודה שקבע שהגברת לא יודעת להתנהג כהלכה כלפי העובדים שלה".

 

 

עו"ד לנדאו, שמשמשת כפרקליטתה של שירה רבן, צעירה חרדית בת 24 שתובעת את אשת ראש הממשלה בגין העסקה פוגענית, טוענת: "אני שמעתי מפיה של שירה רבן פעם אחר פעם את מה שהיא אמרה לא בצרחות ובצעקות אדירות שהדביקו אותה לקיר מרוב בהלה. כל מה שפורסם עד היום עליה - שהיא לא חרדית ושהיא מתחזה - הכול הוכח כלא נכון. אנחנו נשקול לעשות שימוש בקלטת במשפט, אבל אני לא חושבת שנצטרך. הקלטת הזו רק מצביעה כמה פעמים היא עמדה בפני אותה סיטואציה, ואפילו גרועה יותר".

 

מנגד, ח"כ נאוה בוקר (הליכוד) טוענת כי לא היה ראוי לחשוף את הקלטת: "זו מציצנות ואלו מעשים שרק פוגעים בתקשורת. הגברת נתניהו היא אדם פרטי, וכולנו לפעמים מאבדים את העשתונות בגלל מקרה זה או אחר - אם זה על הילדים שלנו או העובדים שלנו. מדובר ברכילות זולה".

 

 

 

באשר לטענות לפיהן הקלטת מהווה הוכחה לטענות שהשמיעו עובדים נגד שרה נתניהו, השיבה ח"כ בוקר: "מציגים קלטת של 20 שניות מלפני 9 שנים. עשו מאמצים וזה כל מה שמצאו? נו באמת. כשאנשים מקליטים אחד את השני בצורה כל כך מכוערת זה פוגע בנו כחברה - וזה צריך להיעצר. לא ייתכן שאני כאשת ציבור אצטרך לחשוש מאותם קרובים שאליהם אני מתייחסת כבני משפחה, ומדברת בצורה חופשית ולעיתים צועקת לידים כשצריך".

 

"עם כל הכבוד, הגברת נתניהו היא לא ראש הממשלה ואתם לא צריכים בכל פעם לנסות ולהשפיל ולנגח אותה בצורה כך כך מבזה ומכוערת. יש גבול, ואני שואלת - איפה זה ייגמר? אני יודעת בדיוק איך היא מתייחסת לעובדים, וכמה אותם עובדים אוהבים ומכבדים אותה - אז מספיק עם זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
שרה נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
מומלצים