שתף קטע נבחר

חיזבאללה: "מאמר דובר צה"ל - דברי הבל של פחדנים"

תגובה ראשונה מצדו של חבר בארגון הטרור הלבנוני למאמר החריג שפרסם דובר צה"ל בכלי תקשורת במדינה. "זו פרובוקציה של פחדנים. חיזבאללה חזק יותר היום ויכול להרוס את הצבא הישראלי", אמר חבר פרלמנט בחיזבאללה. "הספינים נועדו לכסות על מצוקתה"

 

 

"דברי הבל ודברי פרובוקציה שמתפרסמים רק על ידי פחדנים". זו התגובה הראשונה של איש חיזבאללה למאמר החריג של דובר צה"ל שפורסם אתמול (יום א') בכלי תקשורת לבנוני, שבו הזהיר מכך שאיראן הופכת לדבריו ל"מפעל טילים אחד גדול". גם ראש הממשלה בנימין נתניהו השתמש הבוקר במילים דומות, לפני שהמריא לפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה.

 

בכתבה שפורסמה בבלוג המאמרים הלבנוני "אל-חוואר אל-מתמאדן", שפרסם אתמול את מאמר דובר צה"ל, הובאה תגובתו של חאג' מחמד רעד, חבר פרלמנט מטעם חיזבאללה וחבר במועצת השורא של הארגון: "המאמר הוא סוג של דברי הבל ודברי פרובוקציה שמתפרסם רק על ידי מי שהוא פחדן".

 

הוא הזהיר את ישראל "שלא לעשות מעשה טיפשות ולסבך את עצמה במלחמה שתהיה הרסנית בעבורה. חיזבאללה חזק יותר היום ויש לו יכולות שמסוגלות להרוס את הצבא הישראלי. ישראל היום הפכה למבודדת אזורית ובינלאומית, והספינים התקשורתיים שיוצאים ממנה נועדו לכסות על מצוקתה, כיוון שהיא רוצה להציג עצמה חזקה".

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה ()
מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה

במאמר שהתפרסם אתמול באתרי אופוזיציה בלבנון ובתקשורת הערבית קרא דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, לאזרחי לבנון לפקוח את עיניהם בצל ההשתלטות האיראנית על מדינתם. "לבנון הופכת במעשה ובמחדל של הרשויות הלבנוניות ושל העלמת עין מצד חברות רבות בקהילה הבינלאומית למפעל טילים אחד גדול", הזהיר מנליס.

  

"זו כבר לא העברה של נשק, כסף או ייעוץ", הוסיף מנליס. "דה-פקטו איראן פתחה סניף חדש, 'סניף לבנון – איראן זה כאן'. צה"ל ערוך ומוכן לכל התרחישים, ואף מתכנן לשפר עוד יותר את מוכנותו במהלך השנה. כפי שהוכחנו בשנים האחרונות, ומי שצריך לדעת על כך יודע, הקווים האדומים הביטחוניים שלנו ברורים, ואנו מוכיחים זאת מדי שבוע. הבחירה בידיכם, אזרחי לבנון".

 

הבוקר, לפני עלייתו לטיסה לרוסיה, אמר ראש הממשלה נתניהו כי ידון בקרמלין עם הנשיא פוטין "בניסיון של איראן להפוך את לבנון לאתר טילים אחד גדול, אתר לייצור טילים מדויקים נגד מדינת ישראל, דבר שאיננו מוכנים לסבול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים