שתף קטע נבחר

תיעוד בלעדי: השלכת "דם וראשים כרותים" ברשות ההגירה

יומיים לאחר המיצג שעורר סערה נחשף ב-ynet הסרטון: חמישה פעילים נגד גירוש מבקשי המקלט הגיעו למשרדי רשות האוכלוסין בת"א עם קפוצ'ונים והסתירו בתיקים ושקיות את התרסיסים וראשי הבובות. כך זה נראה

 

 

מצלמות האבטחה חושפות את האחראים למיצג שעורר סערה בכניסה לרשות האוכלוסין וההגירה: המצלמות שנמצאות בסמוך למשרדי רשות האוכלוסין וההגירה בשכונת פלורנטין בתל אביב חשפו כי קבוצה של חמישה פעילים היא האחראית להשלכת ראשי בובות וצבע אדום. צפו בתיעוד הבלעדי.

 

במשך כשעה במהלך השבת התארגנה קבוצת הפעילים נגד גירוש מבקשי המקלט מחוץ למשרדי רשות האוכלוסין, ובשעה 16:34 ניתן האות להוציא את התוכנית לפועל. המיצג, שכלל הצבת "ראשים כרותים" ושפיכת צבע אדום כסימן לדם, תועד במצלמות האבטחה של בית עסק סמוך.

 

קבוצת הפעילים, כפי שתועדה במצלמות ()
קבוצת הפעילים, כפי שתועדה במצלמות

צבע אדום וראשי בובות בכניסה למשרדי רשות ההגירה (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
צבע אדום וראשי בובות בכניסה למשרדי רשות ההגירה(צילום: איתי בלומנטל)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

בתיעוד שהגיע לידי ynet נראים הפעילים מתאספים על ספסל סמוך במשך כשעה. הפעילים הגיעו למקום עם תיקים ושקיות, ובהם ככל הנראה הם הסתירו את תרסיסי הצבע, ראשי הבובות והפתקים שעליהם נכתב "הדם שלהם על הידיים שלכם" ו"זה רק ההתחלה". הם הגיעו למקום לבושים צעיפים וקפוצ'ונים על ראשיהם כדי להקשות על המשטרה לזהות אותם.

 

כמה מהם השגיחו שלא יזוהו, ושניים אחרים הם שהתיזו את ה"דם" על דלת הכניסה למשרדים. לאחר דקות ספורות נראו חברי הקבוצה עוזבים את המקום. לאחר המעשה, שהופנה נגד עובדי רשות ההגירה ונחשף לראשונה ב-ynet, פתחו חוקרי תחנת יפתח במשטרה בחקירה. "אנו רואים בחומרה רבה פגיעה במשרדי ממשלה וסמלי שלטון ותינתן עדיפות לחקירה זו", אמרו במשטרה.

 

גם רשות האוכלוסין וההגירה התייחסה לאירוע בחומרה וציינה כי "מדובר במעשה שפל כלפי עובדי ממשלה שעושים עבודתם, מעשה שאין לו כל קשר למאבק לגיטימי או למחאה מקובלת. מעשה של טירוף שקורא לאלימות בנוסח העולם התחתון ואין בכוונתנו לעבור עליו לסדר היום. נחצה קו אדום וכאן הוא ייעצר. הוגשה תלונה במשטרה והפחדנים ייתפסו". אתמול כאות מחאה לא התקיימה קבלת קהל ביחידת הפליטים במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי בלומנטל
הפעילים והמיצג שעורר סערה
צילום: איתי בלומנטל
מומלצים