שתף קטע נבחר

נתניהו לפוטין: "לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן ובעוצמה"

ראש הממשלה נפגש עם נשיא רוסיה במוזיאון היהדות והסובלנות במוסקבה, ודן איתו בהתבססות האיראנית במזרח התיכון. שר הביטחון ליברמן: "מכירים את כל האישים שמעורבים בייצור הטילים האיראניים בלבנון"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין נועדו היום (ב') במוסקבה. השניים נפגשו במוזיאון היהדות והסובלנות בבירה הרוסית, ובין היתר סיירו בתערוכת "סוביבור-מנצחי המוות" לציון 75 שנים למרד במחנה ההשמדה. נתניהו פנה לפוטין בפגישה ואמר לפוטין: "אני חושב שהלקח העיקרי של עליית הנאצים ואחר כך תבוסת הנאצים הוא שצריך לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן ובעוצמה".

  

נתניהו ופוטין, היום במוסקבה (קובי גדעון / לע"מ) (קובי גדעון / לע
נתניהו ופוטין, היום במוסקבה(קובי גדעון / לע"מ)

נתניהו ופוטין במוזיאון היהדות והסובלנות בבירה הרוסית (קובי גדעון / לע"מ) (קובי גדעון / לע
נתניהו ופוטין במוזיאון היהדות והסובלנות בבירה הרוסית(קובי גדעון / לע"מ)

 (קובי גדעון / לע"מ) (קובי גדעון / לע
(קובי גדעון / לע"מ)

"זו המשימה שלנו גם היום ועל כך אני רוצה לדבר איתך - על המאמצים המשותפים שלנו לקדם ביטחון ויציבות באזורנו, וכמובן גם על שיתוף הפעולה ההדדי בין רוסיה לישראל", הוסיף נתניהו לעמיתו הרוסי. "השיחות האלה שלנו, שאנחנו מקיימים אותן מעת לעת, לדעתי תורמות הרבה להשגת המטרות האלה ואני בטוח שכך יהיה גם עכשיו".

 

 (קובי גדעון / לע"מ) (קובי גדעון / לע
(קובי גדעון / לע"מ)

 

בפתח הפגישה אמר נתניהו לנשיא הרוסי: "אני מאוד מעריך את ההזמנה הזאת ואת ההתייצבות שלך אישית, במקום הזה וביום הזה, שמשקף את המאבק המשותף שלנו ברוע הגדול ביותר שידעה האנושות. במחיר הנורא ששילם העם שלי, העם היהודי, והעם הרוסי, והקורבן הגדול של 20 מיליון רוסים לצד 6 מיליון יהודים".

 

לאחר מכן נפגשו פוטין ונתניהו בארבע עיניים במשך שעה וחצי - כחצי שעה מעבר למתוכנן. גורם מדיני ציין כי השיחה "הייתה מאוד מעמיקה. ראש הממשלה הציג בפירוט את הפעולות שמבצעת איראן - לרבות נסיונותיה להפוך את לבנון למפעל טילים - והדגיש את ההתנגדות התקיפה שלנו לצעדים הללו".

 

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הזהיר גם הוא מהתפתחות האיום האיראני, בהמשך למאמרו החריג של דובר צה"ל בתקשורת הלבנונית, בו התייחס לניסיונות האיראניים להפוך את לבנון לאתר טילים.

 

 

 

"אני יכול להבהיר מצידנו שאנחנו נחושים למנוע מאיראן להתבסס בתוך סוריה. אנחנו מכירים אתרים לבניית טילים, להסבת טילים בלבנון, ומכירים את האישים המעורבים בייצור אותם טילים, ואנחנו כמובן נחושים לחסל את כל מנהרות הטרור מרצועת עזה למדינת ישראל", אמר ליברמן.

 

 

שר הביטחון הוסיף: "לגבי כל מה שקשור בלבנון, אנחנו מפעילים את כל המנופים המדיניים ומנופים אחרים על מנת למנוע ייצור טילים, והדבר האחרון שהייתי רוצה זה להיכנס למלחמת לבנון השלישית. אני חושב שיש עדיין מספיק אמצעים, מספיק אפשרויות ואנחנו מנצלים את כל האופציות. מה שאני יכול עוד פעם להדגיש זה שאנחנו נחושים למנוע מלהפוך את לבנון למפעל אחד גדול לייצור טילים מדויקים".

 

שר החינוך נפתלי בנט אמר בישיבת סיעת הבית היהודי כי "אם חיזבאללה ואיראן ימשיכו להקים מפעלי טילים על אדמת לבנון, הם יטילו אסון על לבנון ועל תושביה. מבחינת מדינת ישראל חיזבאללה שווה לבנון, לכן תושבי לבנון בדרום המדינה שמאכסנים בבתיהם לא מעט משגרים ורקטות צריכים להבין שהפעם זה לא ייגמר. הנה אמרנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קובי גדעון / לע"מ
נתניהו ופוטין במוסקבה, היום
קובי גדעון / לע"מ
מומלצים