שתף קטע נבחר

וול סטריט ננעלה בירידות: ד"ר פפר זינקה ב-22%, אפל איבדה 2%

המדדים נחלשו בעד 0.7% - הירידות החדות ביותר מאז תחילת השנה. חברת קוריג רוכשת את יצרנית המשקאות ד"ר פפר-סנאפל. דיווחים כי אפל חתכה ב-50% את היקף ייצור האייפון X. לאומי: "הפד יותיר את הריבית ללא שינוי ביום רביעי"

וול סטריט ננעלה בירידות שערים - החדות ביותר מאז ראשית השנה: דאו ג'ונס ו-S&P 500 איבדו 0.7% ונאסד"ק נחלש ב-0.5%. זאת, על רקע החששות שהעלאות הריבית הצפויות יגדעו את החגיגה בשווקי המניות. במקביל התשואות על האג"ח של ממשלת ארה"ב לעשר שנים חצה את הרף של 2.7%, לראשונה מאז אפריל 2014.

 

"זה לא רק שהריביות ממשיכות לעלות - הציפיות לאינפלציה עולות איתן", אמר פטר בווקבאר מחברת Bleakley Advisory בראיון ל-CNBC. לדבריו, יש לצפות לעלייה בתשואות ל-2.8%.

  

מניות מרכזיות

מניית אפל יורדת ב-2.1% ושווי החברה נחתך ביותר מ-15 מיליארד דולר, בעקבות דיווחים כי החברה חתכה ב-50% את היקף ייצור האייפון X ברבעון הראשון בשל קצב מכירות מאכזב.

 

מניית מפעילת בתי הקזינו ווין רזורטס צוללת לאחר שנפלה ביותר מ-10% ביום שישי האחרון. זאת, לאחר שהעיתון "וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי מייסד החברה, איל ההימורים המפורסם סטיב ווין, הטריד מינית מספר רב של נשים לאורך שנים. הירידה המשולבת חתכה כ-3.6 מיליארד דולר משוויה של החברה ו-430 מיליון דולר מהונו האישי של ווין.

 

יצרנית מנועי הסילון לוקהיד מרטין דיווחה על רווח של 4.30 דולר למניה ברבעון הרביעי - גבוה ב-23 סנט למניה מהתחזיות. גם ההכנסות התעלו על התחזיות. החברה דיווחה כי קיבלה תשלום חד פעמי בסך של 1.9 מיליארד דולר על חוק המס החדש.

 

מיזוג ענק בענף המשקאות האמריקאי - עם השלכות על סודהסטרים הישראלית: חברת קוריג (Keurig Green Mountain) רוכשת את יצרנית המשקאות דוקטור פפר סנאפל. בעלי המניות של דוקטור פפר יקבלו 103.75 דולר למניה במזומן עבור העסקה, לצד 13% במניות החברה הממוזגת, שתיקרא דוריג ד"ר פפר. בעלי המניות בקוריג יחזיקו ב-87% מהחברה החדשה. ד"ר פפר סנאפל זינקה ב-22.4%.

 

ברקע למסחר

הנפט הגולמי ירד ב-0.9% וננעל ברמה של 65.6 דולר לחבית, והברנט ירד ב-1.5% לרמה של 69.5 דולר לחבית. זאת, לאחר שביום שישי כבר ננעלו מחירי הנפט בשיא של יותר משלוש שנים. הסיבה לירידות מוסברת בעלייה במספר אסדות הנפט הפעילות בארה"ב - ב-12, ל-759 - לפי נתוני השבוע שהסתיים ב-19 בינואר.

 

ביום רביעי יחתמו השווקים את החודש הראשון של 2018, שעד עתה לפחות, נחשב לאחר מחודשי הינואר הטובים ביותר שנרשמו אי פעם בשווקים. מדד דאו ג'ונס עלה ב-7.7% מתחילת 2018, עם 10 שיאים חדשים, S&P 500 שבר 13 פעם שיאי נעילה בתקופה קצרה זו (מספר השיאים החודשי הגבוה ביותר שנרשם במדד אמריקאי מאז פברואר 1998) ועלה בכ-7.5%. נאסד"ק טיפס במעל 8.5% מתחילת השנה.

 

עוד ביום רביעי - החלטת הפד הראשונה לשנת 2018. הבנק המרכזי של ארה"ב צפוי להותיר את הריבית ללא שינוי. זו תהיה החלטת הריבית האחרונה של הפד תחת כהונתה של ג'נט ילן כיו"ר. ב-3 בפברואר היא תפרוש מהתפקיד - ג'רום פאואל יחליף אותה כיו"ר הפד הבא.

 

הזהב נחלש ב-0.9% לרמה של 1,339.7 דולר לאונקיה, על רקע העלייה בדולר. מדד ICE, הבודק את עוצמת הדולר, עלה ב-0.4% לרמה של 89.5 נקודות.

 

לאומי לקראת החלטת הריבית של הפד ביום רביעי הקרוב: "הפד צפוי להותיר את הריבית על כנה בטווח שבין 1.5% לבין 1.75%, כמו גם את תוואי הריבית הצפוי לשנה הקרובה (3 העלאות). השבוע נרשמה עלייה בהסתברות המגולמת בחוזים להעלאת ריבית בחודש מרץ, והיא עומדת כעת ברמה גבוהה מאוד של למעלה מ- 90%".

   

המסחר באירופה נתחם ביציבות עם נטייה קלה לירידות בחלק מהמדדים - פריז ולונדון ננעלו בקרבת רמת הפתיחה, פרנקפורט ומילאנו ירדו ב-0.1%. "הנתונים הכלכליים באירופה ממשיכים להיות חזקים", כותב אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב דש בסקירתו השבועית.

 

"מדד מנהלי הרכש בתעשייה אומנם נחלש מעט בינואר, אך במגזר השירותים המדד המשיך להשתפר. הסנטימנט הצרכני עלה לרמה הגבוהה מאז הקמת גוש האירו ותוצאות הסקרים השונים במגזר העסקי מצביעים על רמה גבוהה בפעילות".

 

הראל פיננסים: "133 חברות מתוך S&P500 כבר פרסמו דוחות עם הפתעה של מעל ל-1% במכירות ומעל ל-2.2% ברווח. בסך הכל, ההכנסות גדלו ביותר מ-7%, והרווח בקרוב ל-11% - בהתאם לציפיות המוקדמות.

 

"77% מהחברות היכו את התחזיות – מספר דומה לרבעונים האחרונים, אך עדיין מרשים, לאור העובדה שהציפיות היו גבוהות. גם הציפיות מעונת הדוחות בארה"ב ובמזרח גבוהות, למרות שהיא רק בחיתוליה. הסקטור הטוב ביותר של השבוע החולף היה הטכנולוגיה, יחד עם פארמה וצריכה מחזורית, כאשר סקטור התעשייה היה חלש מאד וכמוהו סקטור מוצרי הצריכה הבסיסית, בעיקר בשל תוצאות חלשות לחברות כמו קולגייט פלמוליב".

 

בנעילה באסיה: מדד שנגחאי ירד ב-1%, הונג קונג נחלש ב-0.5% וניקיי ננעל ביציבות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים