שתף קטע נבחר

הרצח באשדוד: לפי הפסיכיאטר המחוזי החשוד "זקוק לאשפוז"

חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי קבעה כי אמיר בסטיקר, שלפי החשד רצח את שכנו איתי מור בדקירות, "מצוי במצב פסיכוטי פעיל מלווה במסוכנות לסובבים אותו". לפיכך, קיימת הערכה שהחשוד ישוחרר ויועבר לאשפוז

 

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

אמיר בסטיקר, שלפי החשד רצח לפני שבועיים את שכנו איתי מור באשדוד, לא כשיר לשהות במעצר - כך עולה מחוות דעת של הפסיכיאטר המחוזי. בדיון שצפוי להיערך בבית משפט השלום באשקלון בבקשת המשטרה להאריך שוב את מעצרו של החשוד, תוצג חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי שקבע כי בסטיקר "מצוי במצב פסיכוטי פעיל מלווה במסוכנות לסובבים אותו וזקוק לאשפוז". בשל כך קיימת הערכה שבסטיקר ישוחרר ממעצר ויועבר לאשפוז.

 

עם זאת, עדיין לא ברור מה ייקבע לגבי כשירותו של בסטיקר לעמוד לדין. בשלב זה הפסיכיאטר המחוזי לא מתבקש לקבוע אם החשוד אחראי למעשיו, מכיוון שטרם הוגש נגדו כתב אישום ולא הוחלט באילו עבירות להאשים אותו. 

 

איתי מור ואחד מארבעת ילדיו (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
איתי מור ואחד מארבעת ילדיו(באדיבות המשפחה)

מור, אב לארבעה, ירד להשליך את האשפה וחלף על פני דלת ביתו של בסטיקר שמתגורר בקומה מתחתיו. בסטיקר פתח את הדלת ודקר את מור כמה פעמים בחדר המדרגות. הנדקר פונה לבית החולים אסותא בעיר ושם נקבע מותו.

 

לאחר הרצח סיפר החשוד כי "קול פנימי אמר לי שמור מתכנן להרוג אותי", ולכן ביצע את המעשה. אמו של החשוד אמרה אז: "הבן שלי במצב נפשי רע. בשלושת הימים האחרונים הוא לא אכל ולא ישן. רק למד תורה ושמע הרצאות של הרב אמנון יצחק. הוא היה במצב רוח מאוד ירוד".

 

כבר בתחילת החקירה היה ברור לשוטרים כי בסטיקר מצוי במצב פסיכוטי קיצוני וחוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי חיזקה זאת. בית המשפט יצטרך להחליט אם בסטיקר יועבר לאשפוז במקום לשהות בתנאי מעצר רגילים. החשוד מיוצג על ידי עו"ד עופרה סיבוני מהסנגוריה הציבורית.

עו"ד עופרה סיבוני ()
עו"ד עופרה סיבוני

אלפים השתתפו בהלווייתו של מור, שנערכה למחרת הרצח בבית העלמין באשדוד. עמית, אלמנתו של המנוח, ספדה לו: "אתה כולך מלא בטוב. לא מבינה מאיפה מגיע הרוע הזה. האהבה תנצח, איתי, כמו שאמרת לי תמיד. אוהב אותך לעולמים".

 

האלמנה אמרה עוד: "איתי, אני שוכבת במיטה ומנסה לכתוב לך והדף צר מלהכיל. בלתי נתפש שאתה לא איתנו. כל כך נוכח. זוהר שאלה מה נעשה עם כל הדברים שלך. היית בן אדם של חוויות. עולה בי תמונה של הטוסטוס שלך, לוקח את הבנות. רואה את הגלשן שלך. אמרת שהים הוא התרופה שלך. אני מסתכלת על כל דבר ורואה אותך. אני מסתכלת על הילדים ורואה אותך דרך העיניים שלהם. השארת לי ארבע מתנות יפות. אני מבטיחה שאדאג לילדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים