שתף קטע נבחר

ירידת המחירים בדרך? חברת החשמל במגעים רשמיים מול תמר בניסיון לפתוח את חוזה הגז

אחרי שורת גישושים ותכתובות לא פורמאליות, חברת החשמל תחל בשבוע הבא בסבב פגישות ראשון ורשמי מול שותפות תמר, במטרה לנסות ולפתוח את חוזה הגז הענק שלה ולהוזיל את מחירו

אחרי שורה של גישושים ותכתובות לא פורמאליות, חברת החשמל תחל בשבוע הבא סבב פגישות ראשון ורשמי מול שותפות תמר במטרה לנסות ולפתוח את חוזה הגז הענק שלה ולהוזיל את מחירו, כך נודע ל"כלכליסט".

   

המגעים יתקיימו בשלב זה ברמה המשפטית (כלומר בין היועצים המשפטיים של שני הצדדים), וזאת בכדי למצוא נוסחה מוסכמת לפיה מחיר הגז אותו משלמת חברת החשמל יפחת בעד 25%.

 

לכתבות נוספות בנושא כלכלה בארץ

 

   (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
(צילום: ג'ורג' גינסברג)

על פי ההערכות, חברת החשמל משלמת כיום כ-6 דולר ליחידת אנרגיה, מחיר הגבוה בעשרות אחוזים מזה שמשלמות המתחרות הישירות שלה, תחנות הכוח הפרטיות.

 

חוזה חברת החשמל נחתם באמצע 2012 והוא נחשב לחוזה הגז הגדול במשק. היקף רכש הגז נע סביב 20 מיליארד דולר, ובחודשים האחרונים הוא זכה לדו"ח נוקב של מבקר המדינה שמצא שם תמחור עודף שלו על חשבון הלקוחות, שנאמד ביותר מכ-8 מיליארד שקל.

 

לחברת החשמל יש אפשרות להפחית את מחיר החוזה, אולם נקודת היציאה שלה ממנו היא רק בשנת 2021, מה שגרר אותה, כאמור, לנסות ולפתוח את חוזה הגז קודם לכן. אם המהלך יצליח, תהיה לו השפעה חיובית על תעריף החשמל.

 

מחברת החשמל אישרו את המגעים הרשמיים ומסרו בתגובה כי "חברת החשמל פועלת בנחישות מול שותפות תמר במטרה להביא להפחתת מחיר הגז על פי ההסכם הקיים. בימים הקרובים תתקיים פגישה עסקית עם שותפות תמר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים