שתף קטע נבחר

כולם ביחד, למען כולם: הצטרפו ליום מעשים טובים

שני מיליון בני אדם - אחד מכל ארבעה ישראלים - צפויים להשתתף השנה ב"יום מעשים טובים". ההרשמה השנה קלה במיוחד: אלפי אפשרויות התנדבות ממתינות לכם באתר הפרויקט, ותוכלו לבחור בזו שהכי מתאימה לכם בלחיצת כפתור. ניסיון העבר מלמד: הסיכוי שתרצו להמשיך להתנדב גם אחר כך - גבוה

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

 

זה יום שכבר הפך למסורת, ובשנתו ה-12, יותר משני מיליון ישראלים עתידים להשתתף "ביום מעשים טובים", לעצור לרגע את מרוץ החיים, ולהקדיש כמה שעות כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר.

 

"יום מעשים טובים" הוא פרויקט הדגל של עמותת "רוח טובה", המרכזת את כל הזדמנויות ההתנדבות בישראל במקום אחד. העמותה מציעה מגוון הזדמנויות התנדבות לא רק ב"יום מעשים טובים", שיתקיים השנה ביום שלישי, 13 במארס, אלא כל השנה.

 

הרעיון המרכזי שעמד מאחורי ייסודו של "יום מעשים טובים" הוא שכל אדם יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, מעשה טוב גדול או קטן, שמסייע לאחר, משמח אותו, משפר את חייו ומהווה דוגמה לאופן שבו העולם שלנו יכול להיראות כל יום בשנה. אלא שהניסיון מלמד כי בעקבות היום הזה, שמעלה למודעות את הפשטות שבעשיית הטוב, אנשים רבים מבקשים להתנדב באופן קבוע.

 

השנה צפויים להשתתף ב"יום מעשים טובים" מספר שיא של ישראלים – אחד מכל ארבעה. למתנדבים ימתינו אלפי פעילויות בכל רחבי הארץ. זאת לאחר שבשנה שעברה השתתפו בו כמיליון וחצי ישראלים ו-99% מהרשויות המקומיות במדינה לקחו בו חלק.

יום מעשים טובים בשנה שעברה - השנה צפויים הרבה יותר מתנדבים. אתם באים? (צילום: אוריין לביא) (צילום: אוריין לביא)
יום מעשים טובים בשנה שעברה - השנה צפויים הרבה יותר מתנדבים. אתם באים?(צילום: אוריין לביא)
 

גם השנה צפויים חידושים. יחידים, קבוצות או חברות עסקיות מוזמנים הפעם לבחור בלחיצת כפתור את ההתנדבות שלהם מתוך מאגר ענק לפי מיקום בארץ. עמותות, רשויות מקומיות וארגונים לתועלת הציבור מוזמנים לגבש רעיונות לפעילויות שיתאימו לצרכיהם ולהיעזר בעמותת "רוח טובה" כדי להוציאן לפועל.

 

כמו כן, ביחד עם המיזם החברתי "קולולם" יתקיים לראשונה אירוע סימולטני בחמישה מוקדים בארץ, מצפון ועד דרום, במסגרתו יוזמן הציבור הרחב להשתתף ביריד חברתי־קהילתי, שבסיומו תתקיים שירה המונית משותפת למען לכידות ואחדות.

 

עם השנים, היוזמה "גלשה" גם לחו"ל. בשנה שעברה התקיים הפרויקט ב-93 מדינות, ביניהן ברזיל, טאיוואן, איטליה, ארה"ב, גרמניה, ארגנטינה, רוסיה, פנמה ועוד, והשתתפו בו מיליונים רבים של בני אדם. השנה יתקיים "יום מעשים טובים הבינלאומי" ב־15 באפריל, כך שיש לכם הזדמנות להתנדב פעמיים, בשתי מדינות.

 יום מעשים טובים גם בחו"ל (צילום: באדיבות רוח טובה) (צילום: באדיבות רוח טובה)
יום מעשים טובים גם בחו"ל(צילום: באדיבות רוח טובה)
 

אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון, מי שיזמה את "יום המעשים הטובים", מספרת: "היום הזה, שנולד לפני כ־12 שנים, חצה גבולות והפך לגורם בינלאומי מאחד בזכות הפשטות שבו ובגלל היכולת של כל אחת ואחד להתחבר אליו ולקחת חלק ביוזמה שמהווה יום שיא לעשיית טוב כל השנה".

 

רפי אלול, יו"ר עמותת "רוח טובה" המנהלת את היוזמה: "'יום המעשים הטובים' הוא רק סמל וזרז לתחילתה של פעילות התנדבותית. אנשים וקבוצות שמצטרפים אלינו ממשיכים לרוב להתנדב במשך כל השנה".

שרי אריסון ורפי אלול ביום מעשים טובים (צילום: באדיבות רוח טובה) (צילום: באדיבות רוח טובה)
שרי אריסון ורפי אלול ביום מעשים טובים(צילום: באדיבות רוח טובה)
 

ב-13 במרץ יתקיים יום המעשים הטובים, המהווה יום שיא לעשיית טוב כל השנה. מיליוני בני אדם צפויים להשתתף ביום גלובלי זה, שיתקיים בלמעלה מ-90 מדינות. רוצים להצטרף ליוזמה? היכנסו עכשיו לאתר "יום מעשים טובים" והירשמו בקליק למעשה הטוב שלכם! יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה, המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה 

 

הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"

 

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורלי פרוינד
עושים טוב ביחד
צילום: אורלי פרוינד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים