שתף קטע נבחר

נסגר תיק המסמכים הסודיים נגד אולמרט

בתום בדיקה, החליט פרקליט המדינה לא לפתוח בחקירה פלילית בעניין המסמכים ששימשו את ראש הממשלה לשעבר לכתיבת ספרו

פרקליט המדינה שי ניצן החליט הערב (יום ג') לסגור את תיק "המסמכים הסודיים" נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. ההחלטה התקבלה על דעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ובעקבותיה לא תיפתח חקירה פלילית בנושא.

 (צילום: מתן טורקיה) (צילום: מתן טורקיה)
(צילום: מתן טורקיה)

החקירה החלה עם קבלת דיווח ב-17 במאי אשתקד על כך שאולמרט, שהיה אז אסיר בכלא מעשיהו, העביר לכאורה מסמכים מסווגים להוצאת "ידיעות ספרים" ו"לגורמים נוספים שאינם מורשים להיחשף לסודות מדינה". המסמכים הועברו על-ידי עורכי דינו לעורך הספר ולגורמים נוספים בהוצאה.

 

פרקליט המדינה קבע כי "מן החומרים שנאספו בבדיקה עלה אמנם שמר אולמרט העביר לכאורה חומרים מסווגים לגורמים בלתי מורשים, לצורך עבודה על כתיבת ספרו, וזאת בניגוד להנחיות שקיבל מגורמי שב"ס ומגורמי ביטחון ובכך יצר סיכון לדליפת מידע סודי ביותר".

 

"עם זאת, הבאתי בחשבון את העובדה כי החומרים המסווגים הועברו על-ידי מר אולמרט אך לגורמים העוסקים בכתיבת ספרו, ומר אולמרט וגורמים מטעמו עמדו בקשר עם הצנזורית הצבאית הראשית בנוגע לפרסום הספר, ופעלו ביחס לפרסום לפי הנחיותיה".

 

"כמו כן הובא בחשבון שיתוף הפעולה המלא של מר אולמרט עם מערכת הביטחון בצעדים שנקטו למניעת הסיכון מחשיפת החומר הסודי, וכן של הגורמים הרלוונטים מהוצאת הספרים 'ידיעות ספרים', שגם מהם ביקש מר אולמרט לשתף פעולה עם הפעולות שנקטו גורמי הביטחון".  

 

עוד קבע פרקליט המדינה כי הביא בחשבון את העובדה שוועדת השחרורים שהורתה על שחרורו המוקדם "מצאה כי הטיפול של הגורמים המוסמכים בסוגיית שמירת החומרים המסווגים שכתב מר אולמרט לא היה מיטבי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
אהוד אולמרט. לא תהיה חקירה פלילית
צילום: EPA
מומלצים